В Україні застосують технології, відшліфовані у Голландії та Франції, – львівський політик
18:54 5 липня 2018 р.
Маніпуляції, які будуть застосовувати на виборах в Україні, Росія відшліфовувала в інших країнах.
Відео: Львівський прес-клуб
Про це сьогодні, 5 липня, під час засідання на тему: «Найпопулярніші маніпулятивні технології на виборах 2019: хто, проти кого і як?», яке відбулося у Львівському прес-клубі, заявив голова Львівської територіальної організації партії БПП «Солідарність» Юрій Гринів.
- Уже сьогодні можна зрозуміти основні маніпулятивні речі, які будуть застосовувати на виборах. Ми бачимо досвід виборів у Голландії, Франції, США. Є країна, яка вирішила, що вона може займатися маніпулюванням у зовнішній політиці. Це – Росія, яка може впливати на результати виборів та підтримувати якихось конкретних кандидатів. Я думаю, що цей досвід не омине Україну. На Голландії та Франції ця система відшліфовувалася. А в Україні вона буде дуже активно застосовуватися, - вважає він.
На його думку, війна зараз відійшла на другий план. Але будь-яка подія, яка станеться на війні, буде впливати на вибори в нашій державі.
- Я спостерігав, як тільки відбуваються якісь важливі переговори, як от мінські, або під час минулих виборів, так відразу змінювалася ситуація на війні, - каже Юрій Гринів.
З ним погоджується і доктор політичних наук, доцент НУ «Львівська політехніка» Микола Бучин. Він вважає, що конфлікт між Росією та Україною буде використовуватися під час виборів.
- Якщо Росія дозволяла собі втручатися у вибори інших країн, то зрозуміло, що Україна, яка є ворогом Росії, однозначно буде об’єктом нападів. Будуть хакерські атаки, буде інтенсифікація чи спадання бойових дій на сході України, які будуть впливати на преференції виборців. Так само вже зрозуміло, що Росія буде підтримувати, і вже це робить, певних кандидатів, які будуть найбільш їй вигідними. Як би там не було, але нині чинний Президент України не є вигідною фігурою для Росії. Росії з ним важко домовлятися. І, зрозуміло, що Росія би хотіла бачити Президентом якусь іншу особу, - робить висновки доктор політичних наук.
Аналітик моніторингово-аналітичної групи «Цифра» Назар Бойко каже, що фахівці наразі не можуть оцінити результати впливу втручання іноземних держав у хід виборів,
- Ця проблема з’явилася у 2016 році і на цей момент є однією з драстичних на порядку денному американської політики. Всі розуміють, що було втручання з боку Росії в ці вибори. Але ніхто не може зрозуміти ні масштабу, ні об’єму втручань. Понад те, ніхто не може сьогодні виміряти ефекту цих втручань: чи реально це втручання, якщо воно мало місце, вплинуло на кінцевий результат. Це важко виміряти, тому що пройшло багато часу, виборча кампанія у Штатах сягає двох років. І дуже важко виокремити вплив іноземного втручання через соціальні мережі і як це позначилося на процесі голосування виборців, - констатує він.
Натомість депутат Львівської обласної ради від партії ВО «Батьківщина» Ярослав Качмарик не бачить проблеми в цьому.
- Я би не перебільшував роль зовнішнього впливу. Він можливий тільки тоді, коли електоральне поле досить слабке і коли вони дивляться, хто і як їм нав’яже думку, - вважає він.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook