В Україні є лише три корінні народи

17:33 1 липня 2021 р.

Фото до новини

Кримські татари, караїми, кримчаки.

Верховна Рада України підтримала законопроект №5506., який визначає поняття «корінного народу» і законодавчо закріплює, що такими в Україні є кримські татари, караїми, кримчаки. Цей документ у четвер, 7 червня, підтримали 325 народних депутатів. Про це повідомив офіційний сайт Верховної Ради України, пише Dailylviv.

Закон визначає правовий статус корінних народів України та встановлює правові гарантії на повне володіння всіма правами людини і основоположними свободами осіб, що належать до корінних народів України, що встановлені нормами міжнародного права, а також передбачені в Конституції та законах України.

Законом визначено поняття «корінний народ України - автохтонна етнічна спільнота, яка сформувалася на території України, є носієм самобутньої мови і культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлює себе корінним народом України, становить етнічну меншість у складі її населення і не має власного державного утворення за межами України».

Корінними народами України, які сформувались на території Кримського півострову, є кримські татари, караїми, кримчаки.

Корінні народи України мають право на самовизначення в Україні, встановлюють свій політичний статус у межах Конституції та законів України, вільно здійснюють свій економічний, соціальний та культурний розвиток.

Законом корінним народам України визначені гарантії щодо правового захисту від будь-яких дій, направлених на: позбавлення ознак етнічної приналежності та цілісності як самобутніх народів, позбавлення культурних цінностей; виселення або примусове переміщення із місць компактного проживання в будь-якій формі; примусову асиміляцію або примусову інтеграцію в будь-якій формі; заохочення або розпалювання расової, етнічної чи релігійної ненависті, направленої проти них.

Законом серед основоположних прав корінних народів України гарантуються культурні, освітні, мовні та інформаційні права корінних народів України, права корінних народів України на сталий розвиток.

Законом також визначено правовий статус представницьких органів корінних народів України, їх ресурсного забезпечення, а також питання міжнародного представництва корінних народів України.

Біля Ратуші у Львові підняли кримськотатарський прапор

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів