В Єврокомісії говорять, що Грузія та Україна виконали всі вимоги для скасування віз до ЄС

13:05 14 листопада 2016 р.

Європейська комісія тисне на представників країн Європейського Союзу та євродепутатів, аби ті погодилися скасувати візи для громадян Грузії і України.

Про це говорить Польське радіо.

Брюссель вже давно висловив думку, що ці держави задовольнили усі вимоги, однак згоди у цій справі в ЄС досі немає. Про співпрацю з країнами Східного партнерства у Брюсселі сьогодні, 14 листопада, розмовляють міністри закордонних справ Спільноти.

Заплановане на січень наступного року рішення про скасування віз можуть відкласти. Вплив на це рішення мають розмови про скасування віз також для громадян Туреччини та пов’язані з цим побоювання перед їхнім походом до Європи.

«Можу тільки повторити те, що я неодноразово казав. Грузія та Україна задовольнили усі вимоги. Очікую згодом рішення у цій справі, бо ці країни та їхні громадяни заслуговують на це», - сказав перед зустріччю комісар з питань європейської політики сусідства Йоганнес Ган.

У нинішній безвихідній ситуації мав би допомогти так званий механізм «аварійного гальма». Візи можуть відновити у випадку, якщо відбуватимуться зловживання та буде зростання чисельності прохачів притулку.

Перемовини у цій справі між представниками євросоюзних урядів та Європейського парламенту продовжуються. Посадовці ЄС підкреслюють, що рішення про скасування віз впевнило б грузинів та українців у їхньому європейському виборі. В Європі визнають, що затяжні перемовини означають втрату довіри до Спільноти.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини