В Австрії зацікавилися тамтешніми підприємствами українських урядовців

20:40 4 лютого 2014 р.


Фото: libertas.mk

Депутат Європарламенту Ребека Хармс наголосила: «Європейський парламент повинен виправити слабку позицію Європейської Комісії в цьому питанні».

У дні драматичних подій у Києві протест українців поступово переноситься і за кордон. Особливу увагу привертає Австрія, куди одразу після відставки відбув екс-прем’єр українського уряду і очільник правлячої Партії регіонів Микола Азаров. Саме у цій заможній європейській країні уже давно підготували «запасні аеродроми» і деякі інші впливові провладні противники інтеграції з ЄС 

Олігархи і монстри

Минулої п’ятниці перед центральним офісом австрійського банку UniCredit Bank Austria у Відні зібралися два десятки українських демонстрантів, які висловили протест з приводу того, що «криваві українські олігархи» тримають рахунки в місцевих банках, – пише оглядач німецького видання Die Zeit.

У даному випадку протест був спрямований проти впливового політика, «монстра українського уряду», як його називали демонстранти, Андрія Клюєва, «за яким в UniCredit закріплений рахунок з номером 52446829901, – стверджує оглядач видання. – На адресу політика все частіше чути звинувачення у відмиванні грошових коштів за кордоном, переважно в Австрії.

Підозри опозиції

Опозиційний рух давно цікавиться справами президента Януковича і людей з його оточення, які раптово розбагатіли за останні роки, – веде далі Die Zeit. – Опозиціонери підозоюють, що ці люди у великих масштабах відмивають незаконно зароблені гроші в іноземних фінансових установах.

Компанії, галереї, журнали

Австрія завжди відігравала важливу роль для української еліти. Так, наприклад, компанія Group DF International, що належить близькому до влади впливовому олігархові Дмитру Фірташу, знаходиться у Відні, син екс-прем’єра України, депутат від Партії регіонів Олексій Азаров є керуючим австрійської компанії «Стабільна Україна», його дружина володіє картинною галереєю в центрі австрійської столиці, а також половиною журналу Vienna Deluxe Magazine.

Розслідування закрито

Цього разу у фокус уваги потрапили екс-голова Ради національної безпеки і оборони України, а нині керівник президентської адміністрації Андрій Клюєв і його молодший брат, заступник голови фракції Партії регіонів Сергій Клюєв, який проживає, згідно кадастру, в австрійському Тюлбінгеркогере. В Австрії братам Клюєвим, як стверджує видання, належать, принаймні, дві фірми. У травні 2012 року віденська прокуратура почала проводити відносно їхніх бізнес-структур розслідування за підозрою у відмиванні грошей, але в серпні 2013-го воно було припинено за відсутністю складу злочину.

Сонячна енергія

Тим часом, звертає увагу оглядач  Die Zeit, звинувачення на адресу братів Клюєвих гранично конкретні і відносяться до зареєстрованої на віденській вулиці Віпплінгерштрасе фірмі Activ Solar GmbH. За допомогою громадських субсидій і податкових пільг, які, як стверджують в українських НКО, стали можливі за рахунок «корупційної діяльності», Activ Solar GmbH перетворилася на «найбільшого постачальника сонячної енергії в Україні», йдеться в статті.

З рук в руки

Раніше фірма офіційно належала компанії Slav AG, яка також перебувала у віданні братів і була зареєстрована на тій же віденській вулиці. Але в 2008 році власником Activ Solar GmbH став якийсь Каве Ертефай з Дубая, а в 2009 році право власності на Activ Solar GmbH було формально передано P & A Corporate Trust з Ліхтенштейну.

Опозиція вважає, що за цим трастом також стоять брати Клюєви, адже керуючий Activ Solar GmbH Ертефай є зятем молодшого з братів. Проте енергетична компанія свої успіхи пояснює підприємницьким талантом і всіляко спростовує, що насправді її власниками є брати Клюєви.

Господарі Межигір’я

P&A Corporate Trust, йдеться далі, спливає ще в одному українсько-австрійському епізоді. Так, через фірму-посередник, зареєстровану в Лондоні, компанія володіє віденською Euro East Beteiligungs GmbH, яка ще три роки тому контролювала 99,97% акцій київської компанії «Танталіт». Саме ця компанія орендувала в української держави велику ділянку землі поблизу Києва і побудувала там шикарну резиденцію для українського президента Віктора Януковича. Цей маєток, в якому, за чутками, позолочені навіть туалети, став для опозиції головним символом політичної корупції в Україні, – наголошує Die Zeit.

Шила в мішку не сховати

Між тим депутат Європарламенту Ребека Хармс вважає, що Європейський Союз повинен вжити заходів, щоб запобігти втечі причетних до насильства українських олігархів і членів уряду, які мають паспорти громадян країн ЄС, у разі введення надзвичайного стану в Україні. Про це лідер фракції зелених заявила на прес-конференції в Страсбурзі під час сесії Європейського парламенту.

«Ситуація, як видається, викликає досить велику стурбованість. Зокрема це стосується олігархів і можливості того, що вони можуть залишити країну. Деякі з них мають паспорти громадян країн ЄС – наприклад, Австрії. Є ймовірність, що вони виїдуть з країни. Європейський парламент повинен виправити слабку позицію Європейської Комісії в цьому питанні», – наголосила Ребека Хармс.

«Вони придбали багатство через приватизацію, відмивання грошей і уникнення від сплати податків. Ці люди втечуть до Європи – люди, які відповідальні за насильство», – сказала євродепутат.

Хармс зазначила, що була шокована, коли дізналася, що стільки українських можновладців отримали європейські паспорти. «Ми вимагаємо візових обмежень для цих людей і візової лібералізації для простої людини з вулиці», – додала Хармс.

Про це Тетяна Чорнолуцька інформує сьогодні. 4 лютого, в інтернет-журналі «ПіК».

Як повідомляв «Щоденний Львів», співголова групи «Зелених» і «Європейського вільного альянсу» у Європарламенті Ребекка Гармс заявила під час виступу у Страсбурзі, що урядовці Сергій Арбузов, Андрій Клюєв і Микола Азаров мають паспорти громадян Австрії.

dailylviv.com

До теми

19:21 16 січня 2021 р.

УСБУ у Львівській області очолив Іван Осипчук з Кропивницького

Президент України Володимир Зеленський призначив начальником Управління Служби безпеки України у Львівській області Івана Осипчука, нагородженого у 2020 році орденом Данила Галицького.

Рубрика: Політика

14:52 15 січня 2021 р.

На фінансування партій у 2021 році передбачено 700 млн грн. Набільше отримає Слуга народу

На фінансування НАЗК передбачено 1,144 млрд гривень. Частину цих коштів, 697 млн, спрямують на фінансування парламентських партій. Про це йдеться у додатку № 3 до держбюджету України на 2021 рік.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу