Уже понад 173 тисячі росіян підписалися під петицією до Ради безпеки ООН за введення військ в Україну

20:03 6 травня 2014 р.


Фото: radiosvoboda.org

Як повідомляють у вівторок ЗМІ, щохвилини прохання збирає близько 25 нових підписів.

Інтернет-видання «Корреспондент.net» повідомляє сьогодні, 6 травня:

«Розміщена на сайті найбільшої в світі спільноти онлайн-кампаній avaaz.org петиція до ООН з проханням введення російських військ в Україну зібрала понад 150 тисяч електронних підписів». За кілька днів під проханням про скерування миротворчих військ Росії в Україну підписалися більш як 150 тисяч (станом на 20.00 – більше 173 тисяч. – «ЩЛ».) користувачів мережі.

Оскільки підписання триває в режимі реального часу, можна простежити, що під громадською петицією підписуються в основному користувачі з Росії, набагато рідше – українці. Також онлайн-петицію час від часу підтримують користувачі інших країн світу. Для відправки її до одержувача – Ради Безпеки ООН, прохання повинні підписати півмільйона людей.

«Це важливо, бо інакше буде бійня! Треба дати народу право на самовизначення! Природно, введення миротворців РФ можливе лише за наказом верховного головнокомандуючого ЗС РФ. Контингент з будь-якої іншої країни народ південного сходу не прийме! Довіра є лише до армії Росії!», – вважає автор онлайн-кампанії, котрий запустив петицію. Щохвилини прохання збирає близько 25 нових підписів».

Натомість «Укрінформ» коментує цю новину в публікації «Віртуальний збір: Авааз і введення російських військ в Україну» так:

«Російські ЗМІ зарясніли у вівторок новиною – на сайті глобальної громадської організації «Авааз » 3 травня була розміщена петиція до Ради безпеки ООН за відправку російських миротворчих військ на Південний Схід України.

У появі подібної петиції на названому сайті немає нічого дивного. Сама організація «Авааз» була заснована в січні 2007 року, і протягом короткого часу перетворилася у впливовий громадський майданчик для проведення соціально-політичних кампаній.

Коло питань – найрізноманітніше, від боротьби з бідністю до підтримки демократії в Зімбабве. Не дивно й те, що події в Україні знайшли тут своє відображення.

Згадана петиція з'явилася серед багатьох інших. На цьому ж сайті є, наприклад, петиція, адресована особисто Путіну з проханням про приєднання Східної України до Росії. Петиція набрала аж 2 голоси, які, звичайно, важливо враховувати.

Для того, щоб будь-яка петиція знайшла офіційний статус, вона повинна набрати не менше 500 тисяч голосів. Петиція про введення миротворчих військ Росії на Південний Схід України станом на полудень вівторка набрала 159 706 голосів.

Цікаво, що опитування проводиться досить демократично і прозоро. Голоси «капають» у режимі онлайн, є небайдужі навіть з Гвінеї-Бісау і Німеччини.

Основна ж маса звернень приходить з Росії та України. Відмінність цих голосів у тому, що російські учасники, як правило, представлені ім'ям і прізвищем. Хоча багато просто Артемів, Саш і Ксюш, і навіть кілька Максів, які просто повторюються майже з циклічною залежністю з невеликими інтервалами буквально щохвилини.

Не відстають від росіян «небайдужі громадяни» під українськими віртуальними прапорцями, треба думати, походженням з України. Серед українців переважають жінки – Валентина, Христина, Катя, Даша і Леночка, хоча зустрічаються й Артем, Денис, Слава, Міша, знову Артем, – і так по колу.

Що цікаво, серед українського електорату практично відсутні прізвища – тільки імена. І ця обставина змушує сумніватися, чи знаходяться за іменами живі люди, чи реальні всі ці Саші і Мариші, або ж всі вони – рядові «боти», яких сила-силенна у віртуальному просторі.

«Введення миротворців РФ можливе лише за наказом верховного головнокомандуючого ЗС РФ. Контингент з будь-якої іншої країни народ Південного Сходу не прийме! Довіра є лише до армії Росії!», – кажуть віртуальні автори петиції.

Втім, у дієвості такого роду опитувань фахівці-правознавці серйозно сумніваються.

Про це у вівторок Укрінформу розповів російський правозахисник Лев Пономарьов.

«На цьому майданчику багато петицій збирається, він не дуже дієвий. Тому що анонімний в якомусь сенсі. Зібрати 100 тис. підписів під петицією, насправді, не так складно. Там збираються сотні тисяч підписів, а хто підписав - не ясно. Але якийсь віртуальний вплив є, безперечно», – сказав він. За словами Пономарьова, він виступає проти ініціативи введення на Схід України миротворчих сил Росії, адже наслідки від цього будуть жахливими.

«Я категорично проти введення миротворчих сил Росії в Україну. Я вважаю, що це найстрашніший злочин, який може бути скоєно російською владою, від якого будуть жахливі наслідки. Тому що вони не будуть миротворчими. Миротворчі сили можуть бути тільки нейтральні. Звичайно, ідеально було б, щоб там не було Росії і не було б, умовно кажучи, американських військ», – сказав він.

Російський правозахисник зазначив, що подібна ситуація з введенням російських військ була в Чечні. Хоча та компанія велася під правомірними гаслами боротьби з проявами сепаратизму, результат бойових дій виявився «жахливим», кількість жертв серед місцевого населення обчислювалася сотнями тисяч.

«В результаті в Чечні загинуло 200 тисяч мирних громадян. Я робив тоді все, щоб зупинити російські війська. Формально все було правильно – сепаратизм, так само, як формально правильно (діють) з боку київської влади. Але тоді не було втручання ззовні. А там Дудаєв і населення були, звичайно, за те, щоб вийти зі складу Росії», – зазначив він.

Пономарьов підкреслив, що на сайті глобальної громадської організації «Авааз» він поставив підпис під іншою петицією до Радбезу ООН «Генеральна Асамблея ООН: Введення миротворчих сил ООН в Україну, без участі Росії». Хоча ця ініціатива була розміщена 5 травня, вона вже встигла набрати майже 4 тис. підписів.

«Я підписував петицію про введення миротворчих сил ООН – «блакитних касок». Я думаю, що це правильно», – підкреслив він й додав, що зараз фаза введення миротворчих військ в Україну ще не настала.

«Конфлікт потрібно зупинити в ім'я припинення насильства, загибелі мирних громадян. Переговорний процес повинен проходити під егідою Женевської групи, під егідою ОБСЄ та головних учасників цих переговорів – ЄС, США та Росії», – сказав експерт». 

dailylviv.com

До теми

14:15 29 жовтня 2020 р.

Синютка - Садовому: «Нехай іде з Богом»

Більшість звільняться самі: кандидат на голову Львівської ОТГ, народний депутат від «Європейської Солідарності» Олег Синютка розповів, що буде із нечистими на руку чиновниками команди Садового у новообраній Львівській міській раді.

Рубрика: Політика

13:24 29 жовтня 2020 р.

Олег Синютка запропонував 12 програмних принципів формування влади Львівської ОТГ

Народний депутат від «ЄС», кандидат на посаду голови Львівської ОТГ Олег Синютка заявив, що перемога "ЄС" на виборах у Львівській області накладає на партію особливу відповідальність, особливо під час пандемії коронавірусу та глибокої економічної кризи.

Рубрика: Політика

10:06 29 жовтня 2020 р.

КСУ заблокував призначення керівних кадрів органів влади, у тому числі переможців місцевих виборів

Конституційний Суд України позбавив Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) доступу до державних реєстрів, необхідних для проведення спеціальної перевірки декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу