Уряд збільшує чисельність «Беркута» й «Грифона» вшестеро

18:33 27 січня 2014 р.


Фото: unian.ua

Наразі до складу цих спецпідрозділів МВС – близько 5 тисяч, а Кабмін хоче «наростити» їх до 30 тисяч, ще й розширивши їх повноваження.

За даними джерела київської газети «Дзеркало тижня. Україна» в уряді, незалежно від прийняття рішення про введення надзвичайного стану, Кабінет міністрів на закритому засіданні у понеділок ухвалив низку протокольних рішень, згідно з якими:

по-перше, чисельність спеціальних підрозділів «Грифон» і «Беркут» буде збільшено до 30 тисяч осіб, а повноваження цих спецпідрозділів МВС – розширено;

по-друге, Міністерству юстиції наказано легалізувати створення народних дружин з метою забезпечення громадського порядку;

по-третє, планують введення обмеження пересування 30 вулицями Києва;

по-четверте, передбачається виділити гроші з резервного фонду держбюджету на закупівлю амуніції, боєприпасів і озброєнь для спецпідрозділів. 

На засіданні Кабміну переважали вимоги більш радикальних дій щодо протестувальників. За словами джерела київської газети в уряді, «найбільшими яструбами були голова Міненерго Едуард Ставицький та міністр аграрної політики Микола Присяжнюк, більш помірковану, але жорстку позицію займала голова Мін'юсту Олена Лукаш».

«Дзеркало тижня. Україна» нагадаує, що мова йде про голів міністерств, будівлі яких раніше було захоплено представниками «Спільної справи», й додає також, що чисельність підрозділів «Беркута» наразі становить близько 4 тисячі осіб, «Грифона» – близько 1 тисячі.

Окрім того, варто відзначити, що раніше у понеділок депутати Луганської облради вже заявили, що беруть на себе відповідальність за спокій і правопорядок у місті і схвалили створення народних дружин. Як йдеться в повідомленні на офіційному сайті облдержадміністрації, депутати підтримали ініціативу громадських організацій українського та донського козацтва, ветеранів правоохоронних органів та збройних сил, воїнів-інтернаціоналістів, трудових колективів та молоді».

«Спираючись на норми закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», вручаємо їм мандат довіри на захист жителів області від проникнення екстремізму на нашу землю, на охорону громадського порядку і державних установ», – йдеться у повідомленні. 

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу