Уряд подав Верховній Раді законопроєкт про позбавлення підсанкційних осіб державних нагород

00:03 7 лютого 2023 р.

Фото до новини

У разі прийняття схвалення парламентом цього законопроєкту перший втратить звання Героя України Юрій Бойко, політичний соратник Віктора Медведчука.

Про це повідомив Урядовий портал, пише Dailylviv.com.

У грудні прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив Міністерству юстиції та першому віце-прем’єр-міністру напрацювати зміни до законодавства, які дадуть підстави для позбавлення деяких осіб державних нагород. Доручення було надано у відповідь на петицію щодо позбавлення народного депутата Юрія Бойка звання «Героя України», яка набрала 25 тисяч голосів на сайті Президента України.

За словами голови Уряду, міжвідомча робоча група з питань санкційної політики,  до якої входять представники Уряду, НАЗК, СБУ, НАБУ, ГПУ та інших органів — розглядала питання щодо можливості позбавлення народного депутата цього звання на двох засіданнях. За результатами розгляду члени робочої групи дійшли висновку, що через колізію чинного законодавства деяких діячів станом на сьогодні неможливо позбавити вищих державних нагород.

Тому прем’єр-міністр дав доручення напрацювати зміни до законодавства, які виправлять цю ситуацію. Сьогодні Уряд схвалив відповідний проєкт закону.

«Законопроєкт передбачає, що накладення санкцій на особу дає підстави для позбавлення її державних нагород. Сподіваюсь, законопроєкт буде оперативно розглянутий народними депутатами України», — зазначив Денис Шмигаль.

Також сьогодні Уряд дав міжвідомчій робочій групі з питань санкційної політики доручення повторно розглянути питання щодо позбавлення Юрія Бойка звання Героя України, невідкладно підготувати пропозиції щодо застосування санкцій і винести їх на розгляд РНБО одночасно з набранням чинності вже згаданого законопроекту.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів