«Ukr.net» подає новини, які суперечать одна одній

18:00 27 лютого 2015 р.

Головний редактор інформагенції «Вголос» Віктор Павлик заявив сьогодні, 27 лютого, під час дискусії у Львівському прес-клубі на тему «Хто і як має бути мобілізований в «інформаційні війська» України?»: «Якщо буде запроваджено воєнний стан, я готовий підкоритися і визнати запровадження цензури».

А наразі, за його словами, поки не запроваджені жорсткі рамки інформаційного контролю, кожен журналіст має послуговуватися самоцензурою.
-  Елемент самоцензури є в кожній з редакцій, виходячи з почуттів громадянина України. Для мене – це єдиний найоб`єктивніший спосіб вести інформаційну війну, - каже цивільний журналіст Віктор Павлик.

Його колега, військовий журналіст, офіцер Західного регіонального медіа-центру Міноборони України, підполковник Віталій Іванов, вважає, що паніку зумовлюють сайти, які не виробляють власного продукту, а просто бездумно репостять чужі новини.

- Переглядаючи агрегатор новин Ukr.net, ми можемо бачити в стрічці новин повідомлення, які суперечать одне одному. З Києва може надходити інформація, що «все пропало», а зі Львова, що – «не пропало». Не знаю, за яким принципом новини виходять нагору. Але я би новини, які транслюють з російських або з таких видань, які йдуть проти нас, просто не включав у стрічку, - каже він.

За словами Віталія Іванова, інколи копірайтери сайту настільки лінуються, що проганяють новину з англомовного сайту через інтернет-перекладач і виставляють у стрічку новин нечитабельний жах.

- Якщо би сайт робив свої, унікальні новини, тобто журналіст би пішов, написав, зустрівся з людьми, виробляв би свій продукт, то, я думаю, що цьогобуло би менше. Тому я думаю, що варто би було на період війни робити свої новини, які будуть актуальні на цей час, - каже він.

А ось завідувач кафедри управління інформаційною безпекою Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Володимир Самотий вважає, що в інформаційні війська треба набирати ІТ-спеціалістів, які би вміли шифрувати та розшифровувати звукові сигнали, та криптографів. І обов’язково – україномовних.

- Ми перед Росією маємо перевагу в інформаційній війні. Тому що в Україні всі знають російську мову. А в Росії чи й 20% таких знайдеться. Тому повністю перейшовши на українську мову в наших ЗМІ, ми суттєво обмежимо витік інформації тільки в такий спосіб, - вважає спеціаліст з інформаційної безпеки.

dailylviv.com

До теми

18:51 24 вересня 2021 р.

Місто Дубляни покинуло Львівську МТГ за рішенням суду у Києві

Окружний адміністративний суд міста Києва виключив місто Дубляни зі складу Львівської громади. Це рішення суд ухвалив 22 вересня за позовом мешканця Дублянів, координатора Комітету захисту прав громад Віталія Горбатенка.

Рубрика: Політика

10:09 24 вересня 2021 р.

У Львові відкриють Американський дім. Садовий шукає приміщення

Голова палати громад місцевих рад, міський голова Львова Андрій Садовий учора, 23 вересня, в Києві зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін. Обговорили відкриття Американського дому у Львові. Йшлось про те, що зараз тривають пошуки відповідного приміщення для розміщення цієї установи.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

12 претенденток на титул Міс Львів-2021

Рубрика: Культура

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу