Українцям варто будувати історію від УНР, – російський філософ

17:18 12 травня 2015 р.

Українську армію руйнували зсередини, за безпосередніми вказівками з Москви всі 25 років пострадянського існування Росія ніколи не визнавала Україну повноцінною незалежною державою. А при Путіні це стало особливо зрозумілим. Тому нічого дивного в тому, що відбувалося всередині української армії, та які сили і засоби використовувалися для цього з Росії та Москви.

Про це сьогодні, 12 травня, у Львівському прес-клубі під час прес-конференції на тему «Десовєтизація» Збройних Сил України. Як її робити і висвітлювати?» заявив координатор в Україні громадського руху «Вільна Інгрія» Павєл Мєзєрін.

- Мене більш дивує те, що українська армія зуміла себе гідно показати у подіях останнього року, хоча за 25 років було зроблено все, щоби її знищити. І зараз, справді, українську армію створюють з нуля. На щастя, цей нуль уже позаду, це вже – боєздатна армія, - каже він.

Зараз він анітрохи не сумнівається, що Президент Порошенко підпише закон про декомунізацію та десовєтізацію та про реформи в армії.
- Чому радянські гасла є в російській армії, нічого дивного нема – Російська Федерація офіційно ще у 1991 році оголосила себе правонаступницею Радянського Союзу. І імперське бачення керівництва російської армії та російської держави щодо пострадянського простору ніколи нікуди не щезало, - каже Павєл Мєзєрін.

За його словами, в  90-ті роки Росії було не до імперських амбіцій. Їхнє втілення вона відклала на деякий час.
- Я, студентом, не раз проходив військові збори і це були злидні, ці ленінські кімнати з обшарпаними стінами та бюстами викликали сміх. Але мені, як спеціалісту з російсько-українських відносин, дико було довідатися, що таке саме відбувається в українській армії. В 90-ті роки ордена Леніна червонопрапорний полк в Росії – це ще можна було зрозуміти. Але коли я дізнався, що ордена Леніна-Суворова-Кутузова – в Україні, це було для мене шоком. Я почав шукати корені цього. Зрозуміло, що українську армію руйнували зсередини, за безпосередніми вказівками з Москви всі 25 років пострадянського існування, - каже він.

На думку його співвітчизника, журналіста, філософа та публіциста з Російської Федерації Вадима Штепи, для того, щоб змінити мислення, потрібно змінити  точку історичного відліку. 
- Від чого відштовхуватися в побудові нового? Від якого досвіду ми будемо відштовхуватися, те й буде на нас ментально впливати. Я вважаю, що українцям варто будувати історію від УНР. І якщо будувати історію ментально від тих часів, а не від радянських, то зовсім інша буде свідомість і в армії, і в суспільстві, - каже він.

Також Вадим Штепа зауважив, що і в окремих регіонах Росії такий досвід також є.
- Республіка Карелія в 1918 році була незалежною. Якщо будувати історію від свого досвіду незалежності, тоді армія буде відчувати себе зовсім інакше, ніж це буде радянський досвід, - каже він.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

09:56 21 жовтня 2020 р.

На Львівщині агітатори обтелефоновують виборців і просять проголосувати за “ЄС” та Олега Синютку

19 жовтня агітатори обтелефонували мешканців Львівщини із проханням прийти на вибори 25 жовтня, проголосувати за “Європейську Солідарність” та кандидата на посаду очільника міського голови Львова Олега Синютку.

Рубрика: Політика

10:45 20 жовтня 2020 р.

Covid-19: у Львові розповіли - як голосувати

У цю неділю, 25 жовтня, в Україні відбуватимуться вибори до місцевих рад. За словами мера Львова, вибори відбуватимуться з дотриманням усіх карантинних вимог.

Рубрика: Політика

20:01 19 жовтня 2020 р.

Голова ЛОР запропонував замовити заборонену книгу «Справа Василя Стуса» для кожної бібліотеки Львівщини і Луганщини

Сьогодні, 19 жовтня, відбулася президія Львівської обласної ради, яка розглянула питання щодо можливості проведення позачергової сесії у вівторок, 20 жовтня.

Рубрика: Політика

21:30 18 жовтня 2020 р.

Об’єднання демсил: хто, з ким і заради чого готовий об'єднатися? – коментар Тимошенко у Львові

Напередодні місцевих виборів політики ВО "Батьківщина" і "Європейської солідарності" заявляли про необхідність об’єднання усіх проукраїнських демократичних сил задля створення більшості в органах місцевого самоврядування і з метою протистояння можливого політичного альянсу «Слуги народу» і ОПЗЖ.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Священослужитель-депутат: за і проти

Рубрика: Політика

Всі відео розділу