Українці довіряють громадським організаціям і довіра ця буде рости, – дослідження

12:48 11 серпня 2015 р.

Фото до новини

Індекс сталості організацій громадянського суспільства в Україні 2014 року, порівнянно з двома попередніми роками, - поліпшився. А коли будуть аналізувати цей індекс за 2015 рік, він буде ще ліпшим.

Про це сьогодні, під час круглого столу на тему:
"Презентація 18 випуску Індексу сталості розвитку організацій громадянського суспільства (CSOSI) для України за 2014 рік, підготовленого Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)", який відбувся у Львівському прес-клубі, повідомив виконавчий директор Творчого центру ТЦК Володимир Купрій.

За його словами, це помітно із чинної законодавчої бази, відсутності перешкод з боку держави та інших показників, які проаналізовано 2014 року.

- У 2015 році ми бачимо вибух волонтерської діяльності, вибух діяльності зі збирання коштів. Хоча на цьому полі є також цікавенькі речі, що також свідчить про те, що шахраї вдаються до тих схем, - каже Володимир Купрій.

Він також повідомив, що звертався до фіскальної служби з проханням надати йому кількість організацій, які мають статус неприбутковості.

- На що мені відповіли, що вони не зобов’язані займатися аналітикою, але якщо вже мене так цікавить кількість неприбуткових організацій, то їх є 75 тисяч, - розповідає аналітик.

Найкращим показником з семи став аналіз громадянського суспільства.
- Значна частина хороших речей, які ухвалюються в державі, ухвалюються під тиском організацій громадянського суспільства. Дещо відбувається з доброї волі, а дещо – під тиском і розголосом, - зауважив Володимир Купрій.

Також виріс рівень джовіри до громадських організацій. Причому, він і так був високим і зростає надалі. Експерт прогнозує цей ріст і в 2015 році.

Іншу думку має представник ГО «Розвиток інклюзивних процесів» Станіслав Платонов. Він вважає, що цього може і не статися.

- Не думаю, що цей індекс покращення буде рости. Тому що суспільство вже видихається закликати до держави, тим більше що держава не завжди відповідає на його заклики, - каже він.

Володимир Купрій зауважив, що окремі країни ЄС мають нижчий рівень індексу: вінпогіршується через політику їхньої влади. Зокрема гірша ситуація в Угорщині та Словаччині і, звісно, - в Росії, Казахстані, Білорусі та Грузії. 

Довідка. Індекс сталості розвитку організацій громадянського суспільства (CSOSI) оцінює прогрес в розвитку широкого кола ОГС, які діють в Європі, Євразії та Україні зокрема. Цьогорічна публікація охоплює діяльність громадянського суспільства впродовж 2014  року. У цьому документі розглядаються загальні сприятливі умови для розвитку ОГС, приділяючи особливу увагу правовому середовищу, організаційній спроможності, фінансовій

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів