Українці будуть постити 33 години в пам’ять про жертв Голодомору

15:53 19 листопада 2013 р.


Фото: school.xvatit.com

На знак духовної єдності з тими поколіннями українців, які постраждали в часи Великого Голоду та терору, Спілка української молоді закликає долучитися до акції «Сопричастя».

Учасники беруть на себе зобов’язання дотримуватися суворого посту, без вживання страв, впродовж 33 годин (з 7.00 год. 22 листопада до 16.00 год. 23 листопада 2013 року) — це буде своєрідною особистою жертвою кожного на спомин душі невинно загиблих від голоду 33-го року.

«Нерідко ми згадуємо про сам факт голоду 1932—1933 років, про його призвідників, але не в стані осягнути жаху, перед яким вiч-на-вiч опинився пересічний українець, з хати якого вимели останню зернину, село якого оточене кільцем вартових, діти якого просять їсти... Аби зрозуміти — потрібно пережити, або, принаймні, спробувати це зробити», — розповідає Олена Франківська, член Спілки української молоді, волонтер Громадського комітету пам’яті жертв Голодомору.

Як зазначають організатори, акція «Сопричастя» покликана вшанувати пам’ять жертв Голодомору шляхом посту, молитви та доброї справи. 23 листопада, в День пам’яті жертв Голодомору, о 16:00 учасники акції духовно об’єднаються у спільній молитві за упокій душі невинно вбитих та померлих від голоду. Також впродовж 33 годин кожен учасник акції може зробити добре діло, метою якого є допомога ближньому, який цього потребує.

Уперше така акція, започаткована сумівцями Австралії та членами Тернопільської міської організації Спілки української молоді в Україні, відбулася у 2003 році. З того часу сумівці щороку, у листопаді, організовують такий захід, присвячений вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Щороку до участі в «Сопричасті» долучаються не лише громадяни України, але й представники інших країн.

dailylviv.com

До теми

14:13 20 вересня 2021 р.

США і ще 13 країн: на Львівщині почалися військові навчання Rapid Trident-2021

На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного під загальним керівництвом командувача Сухопутних військ України генерал-полковника Олександра Сирського розпочалися багатонаціональні українсько-американські військові навчання Rapid Trident – 2021.

Рубрика: Політика

11:31 19 вересня 2021 р.

У Львові і ще трьох містах відкрилися дільниці для виборів депутатів Держдуми РФ

19 вересня в 8 годині ранку в Посольстві Росії в Києві і Генеральних консульствах у Львові, Одесі та Харкові були відкриті виборчі дільниці для виборів депутатів Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації.

Рубрика: Політика

19:16 18 вересня 2021 р.

Завтра у Львові голосуватимуть за депутатів Держдуми РФ: Львів приписали до Нижнього Тагілу

19 вересня 2021 року у Львові буде відкрита виборча дільниця № 8299 для голосування на виборах депутатів Державної думи Федеральних зборів Російської Федерації восьмого скликання.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу