Українських військових намагаються дискредитувати фальшивками (відео, доповнено)

14:05 9 березня 2014 р.

Фото до новини


Фото: Reuters

Заявляючи про це в неділю, прес-служба Міноборони закликає не піддаватися на провокації й публікувати перевірені факти, отримані з офіційних джерел.

Фальшиве «відеозвернення» від нібито «українських» військовослужбовців
Відео: «Братушка Дорогие»

Вона інформує сьогодні, 9 березня, в повідомленні «Проросійські радикали планують провокації з метою дискредитації українських військовослужбовців»:

«Міністерство оборони України закликає представників засобів масової інформації та громадськість звернути увагу на підтверджені факти закупівлі на території АР Крим проросійськими радикалами, а також так званими «кримськими самооборонцями» військової форми одягу взірця Збройних Сил України, та можливих масових провокацій, з метою спаплюження честі та дискредитації українських військовослужбовців.

Зокрема, в мережі Інтернет публікуються фальшиві «відеозвернення» від нібито «українських» військовослужбовців, які перебувають в окопах, зі зброєю, прихованими обличчями тощо, котрі заявляють про «вільне пересування» українських військових за територією заблокованих військових частин, та називають відвертою «брехнею» інформацію з місць подій, яка поширюється провідними національними телеканалами.

Управління преси та інформації Міністерства оборони України звертається до журналістів та громадськості з проханням не піддаватися на подібні провокації, та публікувати перевірені факти, отримані виключно з офіційних джерел.

Ще раз наголошуємо! Військовиками Росії, агресивно налаштованими громадянами, та представниками так званої «кримської самооборони», продовжується блокування військових частин Збройних Сил України, які дислокуються на території АР Крим.

Особовий склад цих частин перебуває у пунктах постійної дислокації, виконує накази керівництва Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, та залишається вірним Військовій Присязі та Українському народові!».

Своєю чергою, «Радіо Свобода» інформує в повідомленні «Відеокадри з Криму: росіяни у масках кажуть, що вони українці»:

«Розміщені в Криму російські солдати намагаються представити себе військовими українських Збройних сил. Про це повідомляє інтернет-спільнота «Євромайдан-SOS».

У зверненні, поширеному інтернет-каналами, озброєний чоловік, який називає себе «сержантом української армії», закликає не вірити повідомленням засобів інформації про відключення води і блокування військової частини в селищі Новоозерному в Криму.

Цей військовий прикриває обличчя маскою і озброєний автоматом Калашникова сотої серії. Такої зброї українська армія не має, твердить військовий експерт, керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук».

Натомість у повідомленні «Російські військовослужбовці та проросійськи налаштовані радикали продовжують блокувати військові частини ЗС України, дислоковані на території АР Крим» прес-служба Міністерства оборони інформує:

«Військовиками Росії, агресивно налаштованими громадянами, та представниками так званої «кримської самооборони», продовжується блокування військових частин Збройних Сил України, які дислокуються на території АР Крим — штабу Командування ВМС ЗС України (м. Севастополь), 36 бригади берегової оборони (смт Перевальне), 1 окремого батальйону морської піхоти (м. Феодосія), 501 окремого батальйону морської піхоти (м. Керч), Південної військово-морської бази ВМС ЗС України (смт Новоозерне). Зовнішній рейд Севастополя та Озера Донузлав заблоковано кораблями ЧФ РФ та плавзасобами, які було підірвано та затоплено при вході в бухту.

Військові частини та підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України, що дислокуються на українському півострові, які раніше були заблоковані російськими військами, на цей час розблоковано, за винятком аеродрому Бельбек (204 бригада тактичної авіації та 251 радіотехнічний батальйон). Особовий склад частин виконує заходи щодо відновлення вартової служби, посилення охорони об’єктів, підготовки до заступу на бойове чергування. Впродовж минулої доби, активних дій щодо силового захоплення військових частин не зафіксовано.

Триває обладнання загарбниками оборонних позицій в районах міст Перекоп та Армянськ. Зокрема, у районі населеного пункту Суворово, поблизу м. Армянськ, розгорнута рота морської піхоти 810 окремої бригади морської піхоти Чорноморського флоту РФ, яка налічує до 150 військовослужбовців та 8 одиниць військової техніки (БТР-80). Обладнуються укриття для бронетехніки. В районі м. Перекоп розгорнуто десантно-штурмовий батальйон збройних сил Росії, який налічує до 500 російських військовослужбовців та 40 броньованих автомобілів типа «ТИГР».

Військові журналісти кримського регіонального медіа-центру Міноборони України повідомляють, що ніч у заблокованих військових частинах ЗС України пройшла відносно спокійно, проте ситуація залишається напруженою».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини