Українську мову, можливо, захистять від приниження

17:04 4 жовтня 2018 р.

Сьогодні, 4 жовтня 2018 року Верховна Рада підтримала за основу у першому читанні законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної». За доопрацьований у комітеті законопроект проголосував 261 народний депутат. У законопроекті передбачена кримінальна відповідальність за приниження державної мови.

Підтриманий депутатами у першому читанні законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної" отримає багато поправок до другого читання. Про це повідомив голова комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький, передає кореспондент РБК-Україна.  За словами нардепа, очікується великий спротив під час кінцевого прийняття законопроекту.

"В цілому, ми правильно зробили, що проголосували за законопроект №5670Д. У нас буде важка робота для його підготовки до другого читання. Думаю, що спротив буде ще більший, але ми його проведемо. Тоді Україна, як європейська країна, буде мати класний закон про українську мову як державну", - підкреслив Княжицький.

Голова комітету наголосив, що із законопроекту № 5670-Д було вилучено інститут мовних інспекторів. Проте представники різних фракцій все ще мають зауваження до тексту закону.

"Як ви чули з виступів різних фракцій, вони будуть подавати багато поправок до законопроекту. Почуємо, обговоримо і будемо приймати. Два тижні на подання поправок, але після цього комітет працюватиме досить швидко", - додав він.

Нардеп зазначає, що цим законом в Україні буде вперше врегульовано використання української мови як державної. При цьому, закон захищатиме українську мову, не обмежуючи права використання інших мов.

"Цей закон регулює вживання української мови у всіх сферах життя: службову мову, мову в ЗМІ, в медицині освіті, науці, культурі тощо. Це великий і системний закон, який передовсім захищає українську мову в державі", - резюмував він.

dailylviv.com

До теми

15:00 18 червня 2021 р.

Сергій Доротич зізнався у Львові про те, ким проплачений Рух #SaveФОП і зв'язки з олігархами

Рух #SaveФОП оголосив про всеукраїнську мобілізацію на акцію «Похорон мікробізнесу», яка запланована на 29 червня о 10.00 в Києві на Майдані Незалежності.

Рубрика: Політика

09:21 17 червня 2021 р.

Сьогодні у Львові депутати голосуватимуть проти узаконення гендеру

Міжфракційне депутатське об'єднання Львівської міської ради заперечує просування гендерної ідеології в законодавство України і запровадження ідеологічно-медичних понять “сексуальна орієнтація” та “гендерна ідентичність” у Кримінального кодексі та Кодексі про адміністративні правопорушення.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу