Українській меншині в Польщі затвердили 10-ть проектів з 15-ти і дали 1,1 млн | Новини Львова

Українській меншині в Польщі затвердили 10-ть проектів з 15-ти і дали 1,1 млн

12:47 21 березня 2017 р.

  • 0

Національні меншини у Польщі скаржаться на зволікання з боку польського Міністерства внутрішніх справ із фінансуваням їхньої діяльності.

Про це інформує Польське радіо з посиланням на газету "Rzeczpospolita".

«Національні меншини чекають на дотації» - «Rzeczpospolita» пише про зволікання з боку польського Міністерства внутрішніх справ із фінансуваням діяльності нацменшинних організацій у Польщі.

«Представники цих організацій скаржаться, що не мають за що видавати свої газети, платити працівникам, і змушені брати кредити на поточну діяльність», - читаємо. «Конкурси на підтримку діяльності «в рамках охорони, збереження і розвитку культурної ідентичності меншин, а також збереження регіональної мови» були розписані ще у вересні минулого року», - повідомляє газета.

Але, як додає, перший етап поділу коштів на діяльність меншинних організацій відбувся у грудні (призначено 11 мільйонів злотих), а другий – у лютому цього року (виділено 3,5 мільйона злотих). Генеральний секретар Товариства словаків у Польщі Любомір Моліторіс каже виданню, що в лютому відбувся циклічний огляд фольклорних колективів, грошей товариство не отримало, на проведення фестивалю взяло позики, і тепер мусить їх сплаучувати. «Об’єднання українців у Польщі висунуло на дофінансування 15 проектів, відомство затвердило 10 і надало 1,1 мільйона коштів на їхню реалізацію», - повідомляє "Rzeczpospolita". Дофінансування не отримало, зокрема, проведення вшанувань 70-х роковин операції «Вісла».

«Ситуація не є критичною, але проблеми матимуть переважно невеликі організації», - говорить представник німецької меншини Ришард Ґалла, віце-голова сеймової Комісії національних та етнічних меншин. Як каже, у середу відбудеться засідання комісії, на якому меншинні організації шукатимуть виходу із ситуації.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

13:55 6 липня 2020 р.

Львів'янин Ярослав Гарцула перший в Україні отримав найвищу відзнаку Бельгії

Почесного консула Його Величності Короля Бельгії у Львові Ярослава Гарцулу нагородили найвищою відзнакою Бельгії за його десятирічний внесок у розвиток бельгійсько-української співпраці.

Рубрика: Політика

Останні новини

Греція щонайменше до 15 липня продовжила заборону на в'їзд для громадян України

Власників земельних паїв змусять платити по 6 тисяч гривень річного податку

Пішоходів штрафуватимуть на 680 гривень за порушення ПДР

НАТО розпочало реалізацію плану оборони Польщі і країн Балтії від нападу Росії

Карантин у Польщі не стосується працівників з України у сільському господарстві

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу