Українській меншині в Польщі затвердили 10-ть проектів з 15-ти і дали 1,1 млн

12:47 21 березня 2017 р.

  • 0

Національні меншини у Польщі скаржаться на зволікання з боку польського Міністерства внутрішніх справ із фінансуваням їхньої діяльності.

Про це інформує Польське радіо з посиланням на газету "Rzeczpospolita".

«Національні меншини чекають на дотації» - «Rzeczpospolita» пише про зволікання з боку польського Міністерства внутрішніх справ із фінансуваням діяльності нацменшинних організацій у Польщі.

«Представники цих організацій скаржаться, що не мають за що видавати свої газети, платити працівникам, і змушені брати кредити на поточну діяльність», - читаємо. «Конкурси на підтримку діяльності «в рамках охорони, збереження і розвитку культурної ідентичності меншин, а також збереження регіональної мови» були розписані ще у вересні минулого року», - повідомляє газета.

Але, як додає, перший етап поділу коштів на діяльність меншинних організацій відбувся у грудні (призначено 11 мільйонів злотих), а другий – у лютому цього року (виділено 3,5 мільйона злотих). Генеральний секретар Товариства словаків у Польщі Любомір Моліторіс каже виданню, що в лютому відбувся циклічний огляд фольклорних колективів, грошей товариство не отримало, на проведення фестивалю взяло позики, і тепер мусить їх сплаучувати. «Об’єднання українців у Польщі висунуло на дофінансування 15 проектів, відомство затвердило 10 і надало 1,1 мільйона коштів на їхню реалізацію», - повідомляє "Rzeczpospolita". Дофінансування не отримало, зокрема, проведення вшанувань 70-х роковин операції «Вісла».

«Ситуація не є критичною, але проблеми матимуть переважно невеликі організації», - говорить представник німецької меншини Ришард Ґалла, віце-голова сеймової Комісії національних та етнічних меншин. Як каже, у середу відбудеться засідання комісії, на якому меншинні організації шукатимуть виходу із ситуації.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

Останні новини

У центрі Львова ремонтують Друкарську

Майже 40% креативних підприємців втратили більшу частину доходів

У Львові на вебінарах допоможуть підприємцям заробляти в умовах карантину

Вагітних жінок з підвищеною температурою тіла у Львові приймають на вулиці Русових

У Львові будуть перевіряти посвідчення особи

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Знищення ФОПів в Україні

Рубрика: Економіка

Міжконфесійна церква у зоні ООС

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення у Львові

Рубрика: Кримінал

"За" перезавантаження плану ОТГ на Львівщині

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу