Україна у воєнній доктрині недооцінила загрозу війни, – експерти

19:26 17 лютого 2015 р.

Тринадцятий пункт воєнної доктрини України, яка зараз чинна, говорить: «Враховуючи тенденції розвитку та тенденції політичної обстановки у світі, Україна вважає, що збройна агресія в результаті якої може виникнути локальна або регіональна війна проти неї, є малоймовірною.»

Про це сьогодні, 17 лютого, під час прес-конференції-дискусії у Львівському прес-клубі на тему: «Військова доктрина України: як вона впливає на війну Росії проти України?» нагадав  керівник Західного регіонального медіа-центру Міноборони України, підполковник Олександр Поронюк.

За його словами, саме цей пункт і визначив політику держави, яка сказала: «Не потрібне нам сучасне озброєння, техніка, навчені солдати».

- Чим менше країна готова до агресії, чим безпечніше ставиться до питання національної безпеки, тим більше крові проливається, - каже Олександр Поронюк.

На думку його колеги, офіцера Західного регіонального медіа-центру Міноборони України, підполковника Володимира Скоростецького, нова воєнна доктрина повинна бути не стільки декларативною, скільки визначати правила гри. Тобто конкретно давати нам зрозуміти – в яких ситуаціях і як діяти.

-  Поки що чинна доктрина просто перераховує певні кризові випадки. А ось у майбутньої до військової доктрини мають бути прив’язані конкретні військові закони. У нас не враховані зараз такі чинники, як виникнення волонтерського руху, ми не знаємо що робити з добровольчими батальйонами, - каже він.

З цим погоджуються й інші експерти, які кажуть, що воєнна доктрина не може існувати сама по собі.

- Треба розуміти, що воєнна доктрина – це частина загальнонаціональної безпеки, яка визначає дії держави для забезпечення воєнної безпеки, - каже військовий експерт, голова ГО «Центр досліджень проблем регіонального міжнародного співробітництва» Володимир Гулима.

А за словами доцента Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, кандидата історичних наук Олександра Киричук у військовій доктрині має бути вказано також, як ми боролися в минулому.

- Ми недооцінюємо історичного фактору того, як Україна, як спадкоємиця національно-визвольних змагань, це робила в минулому. І, можливо, ми якраз і маємо досвід боротьби, - вважає вона.
 

dailylviv.com

До теми

21:04 17 вересня 2021 р.

У Львівській облраді заслухають керівників прокуратури та податкової

VII чергова сесія Львівської обласної ради розпочне свою роботу у четвер, 30 вересня. Відповідне рішення сьогодні ухвалила президія обласної ради. У порядку денному сесії – майже 70 питань.

Рубрика: Політика

13:51 17 вересня 2021 р.

Слуг народу на Львівщині профінансував на місцевих виборах лише Зіновій Козицький, - Чесно

Партія "Слуга народу” витратила на вибори до Львівської міської та обласної рад удвічі менше за "Самопоміч" і " Європейську солідарність" - 7,5 мільйона гривень - третій результат. “Самопоміч” та “Європейська солідарність” офіційно вклали у вибори 15,5 та 16,2 мільйона гривень відповідно.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вакцинація від COVID-19: міфи, правда, статистика

Рубрика: Медицина

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу