Україна переросла і Будапештський меморандум, і Мінські угоди, – політологи у Львові

20:58 8 серпня 2018 р.

  • 0
  • 1389


Відео: Львівський прес-клуб

Україні варто забути про Мінській домовленості та вимагати від європейських країн та США виконання Будапештського меморандуму.

Про це сьогодні, 8 серпня, під час засідання Громадського прес-центру «Вибори -2019» на тему: «Як ситуація на Донбасі може вплинути на президентські вибори-2019?», заявив заступник голови Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Іван Стецькович.

На його думку, документ, під яким поставили підписи гарантій керівники ядерних держав, має більшу вагу, ніж Мінські угоди. 

- Ми повинні піднімати питання: як так сталося, що гаранти стали окупантами? – ставить він риторичне запитання. 

А вже після цього варто пропонувати інші, більш жорсткі варіанти. 

- Ми повинні запропонувати такий варіант, аби Російська Федерація далі не сунула свого носа і вийшла з окупованого Донбасу та більше не сміла до нас потикатися, - каже Іван Стецькович.

Голова правління ГО «Українська народна рада Донеччини та Луганщини», політолог Станіслав Федорчук також вважає, що про Мінські угоди варто забути.

- Ми не можемо втілити Мінські перемовини. Для України це означатиме політичну смерть та втрату суверенітету, - вважає він. 

А ось політолог Ігор Танчин не вбачає Будапештський меморандум розв’язанням проблеми.  

- Повернення до Будапештського формату – це таке собі побажання, яке не має під собою жодних підстав. Будапештський формат – це ширма, що дозволила роззброїти тодішню українську владу, яка не дуже розумілася на міжнародній політиці, і не мала ресурсів, щоби утримувати цей ядерний потенціал. На неї натиснули, дали їй папірець, щоби вона могла закритися ним від тих нечисленних людей, які були проти, - каже Ігор Танчин.

Проте й Мінські угоди, на його думку, Україна вже «переросла».

- Так, мінський формат не спрацьовує. Але це був документ, аби зупинити експансію Росії на той момент. І він це зробив. Наступний крок, який пропонує наша влада, - запровадити розмежування та миротворчі сили. Але Росія вважає, що окуповані території – це дуже сильний важіль тиску на Україну. І вона використовує його на повну. Тому вона не зацікавлена, щоби відбулося якесь розмежування. Маючи можливість постійно загострювати ситуацію, вона постійно тисне і на український електорат, і дає можливість проросійським політичним силам спекулювати цим питанням, і постійно знекровлює Україну, - говорить політолог. 

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

18:01 19 жовтня 2018 р.

Індонезія призначить у Львів Почесного консула

Почесного консула Республіки Індонезія призначать у Львові. А до кінця цього року або наступного - тут уперше відбудеться тиждень індонезійської культури.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 264

16:48 19 жовтня 2018 р.

Індонезію зацікавив IT-ринок Львова

Про це сьогодні, 19 жовтня, під час прес-конференції у Львові на тему: «Розвиток індонезійсько-української співпраці: нові можливості для ділових відносин», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив перший секретар з економічних відносин Посольства Республіки Індонезія в Україні Дату Персада.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 432

16:37 19 жовтня 2018 р.

Один місяць в Індонезії можна перебувати без візи, - Посол у Львові

Понад 22 тисячі українців упродовж останнього року вже відвідали Індонезію. Це замало, зважаючи на те, що туристам з України, які перебувають в Індонезії до 30 днів, віза не потрібна.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 303

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Посол Індонезії у Львові

Рубрика: Політика

Технічні кандидати:помічники і шкідники

Рубрика: Політика

Перший Клуб менторів у Львові

Рубрика: Економіка

"Логіка" для журналістів

Рубрика: Освіта і наука

Реприватизація по-львівськи

Рубрика: Ситуації і пригоди

Всі відео розділу