Україна переросла і Будапештський меморандум, і Мінські угоди, – політологи у Львові

20:58 8 серпня 2018 р.

  • 0
  • 1545


Відео: Львівський прес-клуб

Україні варто забути про Мінській домовленості та вимагати від європейських країн та США виконання Будапештського меморандуму.

Про це сьогодні, 8 серпня, під час засідання Громадського прес-центру «Вибори -2019» на тему: «Як ситуація на Донбасі може вплинути на президентські вибори-2019?», заявив заступник голови Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Іван Стецькович.

На його думку, документ, під яким поставили підписи гарантій керівники ядерних держав, має більшу вагу, ніж Мінські угоди. 

- Ми повинні піднімати питання: як так сталося, що гаранти стали окупантами? – ставить він риторичне запитання. 

А вже після цього варто пропонувати інші, більш жорсткі варіанти. 

- Ми повинні запропонувати такий варіант, аби Російська Федерація далі не сунула свого носа і вийшла з окупованого Донбасу та більше не сміла до нас потикатися, - каже Іван Стецькович.

Голова правління ГО «Українська народна рада Донеччини та Луганщини», політолог Станіслав Федорчук також вважає, що про Мінські угоди варто забути.

- Ми не можемо втілити Мінські перемовини. Для України це означатиме політичну смерть та втрату суверенітету, - вважає він. 

А ось політолог Ігор Танчин не вбачає Будапештський меморандум розв’язанням проблеми.  

- Повернення до Будапештського формату – це таке собі побажання, яке не має під собою жодних підстав. Будапештський формат – це ширма, що дозволила роззброїти тодішню українську владу, яка не дуже розумілася на міжнародній політиці, і не мала ресурсів, щоби утримувати цей ядерний потенціал. На неї натиснули, дали їй папірець, щоби вона могла закритися ним від тих нечисленних людей, які були проти, - каже Ігор Танчин.

Проте й Мінські угоди, на його думку, Україна вже «переросла».

- Так, мінський формат не спрацьовує. Але це був документ, аби зупинити експансію Росії на той момент. І він це зробив. Наступний крок, який пропонує наша влада, - запровадити розмежування та миротворчі сили. Але Росія вважає, що окуповані території – це дуже сильний важіль тиску на Україну. І вона використовує його на повну. Тому вона не зацікавлена, щоби відбулося якесь розмежування. Маючи можливість постійно загострювати ситуацію, вона постійно тисне і на український електорат, і дає можливість проросійським політичним силам спекулювати цим питанням, і постійно знекровлює Україну, - говорить політолог. 

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

20:55 13 грудня 2018 р.

Мішель Терещенко не відмовився балотуватися в Президенти,- представник у Львові

Мішель Терещенко не відмовився балотуватися в Президенти України. Але до закінчення воєнного стану він, як мер Глухова, тимчасово повернувся у місто, якому загрожує Росія.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 825

19:13 13 грудня 2018 р.

Підприємство, яке не дахує система, приречено на банкрутство, – редактор

Вісім мільйонів людей поїхали за ліпшими соціальними гаслами на заробітки. Економіка працює в ручному режимі. Розвиток відбувається лише тих підприємств, які дахує система. Якщо підприємство не дахує система, воно приречено на банкрутство.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 711

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Секс за згодою

Рубрика: Кримінал

Велфур дебютує на Львівщині

Рубрика: Економіка

Виборчі гасла: популізм і реалізм

Рубрика: Політика

Гібридна опозиція і воєнний стан

Рубрика: Політика

Нововведення в рахунках за спожитий газ

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу