Україна передасть окупантам 15 злочинців, сподіваючись на звільнення полонених

11:05 22 грудня 2016 р.

Президент України Петро Порошенко підписав указ про помилування дев’ятьох засуджених.

В указі Президента України Петра Порошенка №561 від 20 грудня повідомляється, що він розглянув клопотання про помилування осіб, засуджених судами України, пропозиції комісії у питаннях помилування та врахував ступінь тяжкості вчинених злочинів, строк фактичного відбуття покарання, особу засуджених, їх сімейний стан, поведінку до вчинення злочину і після засудження, відшкодування завданого збитку та усунення заподіяної шкоди, думку органів і установ виконання покарань, спостережних комісій щодо доцільності помилування та інші обставини, і таким чином відповідно до пункту 27 статті 106 Конституції України постановив помилувати дев’ять осіб. Указ набирав чинності з дня його підписання.

Натомість віце-спікер і представник України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи з вирішення конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко повідомила на своїй сторінці у в інтернет-мережі «Facebook», що цей указ має посприяти звільненню українців із полону. Нардеп також написала: «Я дуже вдячна президентові за цей акт милосердя, за його віддані зусилля зробити все можливе і неможливе для звільнення заручників».

За словами Ірини Геращенко, українська сторона звільнить до нового року 15 людей з тих, що іх розшукує ОРДЛО, як жест гуманізму. Більшість з них помилувані президентом, серед них – шестеро жінок, є літні і хворі особи.

Ірина Геращенко зазначила: «Ми очікуємо , що й інша сторона проявить гуманізм напередодні свят і процес звільнення заручників буде розблоковано. Саме цій темі було повністю присвячено у Мінську роботу гуманітарної групи. Кілька годин важкої розмови. З обережним оптимізмом констатую, що маємо обіцянку, що підлітки, затримані за «диверсійну діяльність», новорічні свята зустрінуть в родинному колі. Нам це пообіцяли, і ми будемо щасливі, що діти будуть із сім'ями (які проживають в окупованому Донецьку)».

За її словами, в деяких ЗМІ поширюється помилкова інформація, що помилуваних людей на когось обміняють. Ірина Геращенко  пояснила: «Це помилкова трактовка подій. Українська сторона проявляє акт гуманізму. Ми сподіваємося, що так само гуманізм мають проявити всі інші. Ми шукаємо шляхи для пошуку компромісу і розблокування питання звільнення. Але поки що від іншої сторони ніяких конкретних сигналів немає».

Про це повідомили сьогодні, 22 грудня, в інформаційній агенції УНІАН.

dailylviv.com

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

19:21 16 січня 2021 р.

УСБУ у Львівській області очолив Іван Осипчук з Кропивницького

Президент України Володимир Зеленський призначив начальником Управління Служби безпеки України у Львівській області Івана Осипчука, нагородженого у 2020 році орденом Данила Галицького.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу