Україна отримала п’ятого Президента й Головнокомандувача Збройних Сил (відео, оновлено)

12:18 7 червня 2014 р.


Фото: ТСН

На урочистому засіданні Верховної Ради в суботу новообраний Глава держави Петро Порошенко склав присягу народу нашої країни.

Агенція УНІАН інформує сьогодні, 7 червня, в повідомленні «Порошенко склав присягу президента України»:

На урочистому засіданні Верховної Ради України президент України Петро Порошенко склав присягу народу України. Як передає кореспондент УНІАН, приведення Президента України до присяги здійснив голова Конституційного Суду України Юрій Баулін. 

Президент, поклавши руку на Пересопницьке євангеліє, складав таку присягу: «Я, Петро Порошенко, волею народу обраний Президентом України, заступаючи на цей високий пост, урочисто присягаю на вірність Україні. Зобов'язуюсь усіма своїми справами боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу, обстоювати права і свободи громадян, додержуватися Конституції України і законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників, підносити авторитет України у світі». 

До ВР внесли Президентський штандарт. Порошенко скріпив присягу президента України підписом».

Натомість у публікації «Відбулася інавгурація п'ятого президента України: курс на ЄС і мирний план для Донбасу» агенція УНІАН повідомляє в суботу:

«Сьогодні відбулася інавгурація новообраного президента України Петра Порошенка. У Верховній Раді України, де сьогодні проходила інавгурація Порошенка, були присутні представники близько 60 офіційних зарубіжних делегацій.

На урочистому засіданні були присутні колишні президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко, в той же час був відсутній Віктор Янукович, який, як відомо, ховається в Росії. Також у сесійній залі був присутній весь склад уряду на чолі з прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком.

Усі фракції і групи парламенту, а також іноземні делегації. У залі також були присутні лідери політичних партій, у тому числі лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко.

Колишні глави уряду та парламенту країни. Крім цього, у сесійній залі парламенту також були присутні дружина та діти нового глави держави, а також його батько Олексій Порошенко.

Коли Петро Порошенко входив в будівлю Верховної Ради, один з солдатів, що стояв поблизу двері, спочатку випустив гвинтівку, а потім і сам нахилився, і було зрозуміло, що йому стало погано. Після цього солдата забрали.

У приміщенні Верховної Ради України Порошенко, поклавши руку на Пересопницьке євангеліє, ухвалив таку присягу: «Я, Петро Порошенко, волею народу обраний Президентом України, вступаючи на цей високий пост, урочисто присягаю на вірність Україні. Зобов'язуюсь усіма своїми справами боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу, обстоювати права і свободи громадян, додержуватися Конституції України і законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників, підносити авторитет України у світі».

Одразу після складання присяги на вірність українському народові Порошенко підписав текст присяги та передав його голові Конституційного суду Юрію Бауліну. Після цього Баулін оголосив, що новообраний президент склав присягу і вступив на посаду президента України і отримав Свідоцтво про вступ на посаду Президента та офіційні символи глави держави – Знак президента України, Печатку і Булаву.

Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський Порошенко вручив Посвідчення президента України. Після цього Національний заслужений академічний український хор їм. Верьовки виконав Молитву за Україну « Миколи Лисенка.

Потім Петро Порошенко підписав указ про прийняття на себе повноважень Верховного головнокомандувача. Перед своєю промовою, Президент України Порошенко закликав присутніх у ВР вшанувати хвилиною мовчання всіх, хто загинув за свободу і незалежність України.

«Багато хто думав, що начебто незалежність дісталася нам без будь-яких зусиль. Це неправда. За нашу незалежність і самостійність боролися цілі покоління українських патріотів, за неї загинули герої Небесної сотні, за неї гинуть українські воїни і мирні громадяни. Прошу вшанувати хвилиною мовчання пам'ять всіх, хто загинув за свободу і незалежність України», – сказав Порошенко.

У своїй промові Президент України Петро Порошенко закликав усіх скласти зброю і обіцяє амністію тим, хто не вбивав людей і не фінансував терористів на Донбасі.

«Я йду в президенти, щоб зберегти і зміцнити єдність України, забезпечити тривалий мир і гарантувати надійну безпеку. Мир – це головне, до чого прагне український народ», – сказав Порошенко.

Він підкреслив, що не хоче війни і не жадає помсти: «Хоча перед очима великі жертви, принесені українським народом. Я хочу миру і доб'юся єдності України».

Крім цього, п'ятий президент України обіцяє приділити велику увагу Донбасу і закликає його жителів до діалогу. Він також підкреслив, що всенародні вибори президента поставили жирний хрест на розмовах про нібито нелегітимності української влади.

Він зазначив, що цей міф був посіяний російською пропагандою і кланом Віктора Януковича, який зрадив Донбас і пограбував його ще більшою мірою, ніж всю країну в цілому. Петро Порошенко також підкреслив, що Крим є і буде українським: «Росія окупувала Крим, який є, був і буде українським. Вчора я про це твердо заявив російському керівництву в Нормандії», – підкреслив він.

Крім цього, Президент Порошенко заявив, що Україна була, є і буде унітарною державою».


Відео: Vidiscope

dailylviv.com

До теми

17:59 27 вересня 2020 р.

250 українських військових вилетіли зі Львова в Конго

В командуванні сухопутних військ ЗСУ відбулись проводи військовослужбовців чергової ротації вертолітного загону місії ООН зі стабілізації в Демократичній Республіці Конго.

Рубрика: Політика

15:15 27 вересня 2020 р.

У Львові, удаючи опитування, дві політпартії збирають персональні дані містян

У Львові представники ВО «Батьківщина» збирають підписи та персональні дані містян під виглядом опитування щодо програми «Доступні ліки та безкоштовні аналізи у лабораторіях». А «Європейська Солідарність» пропонує заповнити анкету прихильника і розповісти про житлово-комунальні проблеми. Такі дії можуть мати ознаку маніпуляції з даними виборцями.

Рубрика: Політика

14:35 26 вересня 2020 р.

Львівський митрополит Мєчислав Мокшицький заявив про загрозу українського націоналізму

Львівський митрополит латинського обряду, архієпископ Мєчислав Мокшицький заявив, що український націоналізм – це одна з найсерйозніших проблем Римо-католицької церкви на Сході. Духовник бере участь у конференції в Любліні, присвяченій ситуації церкви і поляків на Сході.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу