Україна може американськими системами ППО збивати літаки у російському просторі

21:51 19 червня 2024 р.

Фото до новини

Україна може атакувати територію Росії не тільки в районі Харкова, але й у Сумській області та інших прикордонних регіонах.

Про це радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван заяив в інтерв'ю PBS. На цю новину звернуло увагу Польське радіо, пише DailyLviv.com.

Україна може атакувати територію Росії не тільки в районі Харкова, а й у Сумській області та інших прикордонних регіонах. Він додав, що США стежать за підготовкою російської атаки в Сумській області.

На запитання про обсяг угоди з українцями щодо використання американської зброї  Салліван відповів, що вона «поширюється на всі райони, де російські сили перетинають кордон з російської сторони на українську, щоб спробувати захопити більше української території».

Спочатку в Білому домі повідомляли, що Україна може вражати цілі переважно в районі Харківської області, де ведуть наступ російські війська.

Радник президента Джо Байдена додав, що за попередньою інформацією росіяни також готуються атакувати Суми.

«Справа не в географії. Справа в здоровому глузді. Якщо Росія атакує або готується напасти на Україну зі своєї території, є сенс дозволити Україні відповісти на сили, які обстрілюють її з-за кордону», — сказав Салліван.

На запитання, чому дозвіл на використання американської зброї на території Росії поширюється лише на прикордонні регіони, радник президента зазначив, що Україна також може використовувати американські системи ППО для збивання літаків, які її бомбардують у російському просторі.

В інтерв'ю PBS Салліван допустив, що 10-річна безпекова угода, підписана США та Україною, яка передбачає американську військову допомогу Україні, може бути розірвана Дональдом Трампом у разі перемоги на президентських виборах у листопаді.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів