Україна йде до диктатури олігархату через тотальну партизацію органів місцевої влади

13:01 3 липня 2020 р.

Виборчі зміни суперечать Конституції України, за якою обраним до органів місцевого самоврядування може бути кожен громадянин, а не лише член партії.

Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, який розглядає поправки до законопроєкту №3485 про місцеві вибори, пропонує заборонити можливість самовисування на місцевих виборах у громадах з кількістю виборців від 10 тисяч і вище. Це означає, що особа, яка хоче стати депутатом і не є членом партії, повинна домовлятися про підтримку якоюсь партією. Раніше ця норма діяла у громадах з кількістю виборців від 90 тисяч осіб.  

Виконавчий директор Львівського регіонального відділення Асоціації міст України Василь Абаімов нагадав, що міські голови Львівщини прийняли заяву до голови Верховної Ради та народних депутатів з проханням не приймати зміни до законопроєкту про місцеві вибори №3485, якими пропонувалося зменшити до 15 тисяч виборців пропорційну (партійну) систему виборів до місцевих рад, оскільки це загрожує тотальною партизацією місцевих рад, протирічить принципам демократії та практично усуває безпартійних громадян від участі у вирішенні питань розвитку територіальних громад, у яких вони проживають.

18 червня міські голови Львівщини провели у Києві, під Верховною Радою, акцію протесту, закликавши народних депутатів не голосувати за такі зміни і зберегти діючу норму, де партійні вибори діяли у громадах з кількістю виборців від 90 тисяч. Народні депутати обіцяли  дослухатися до міських голів Львівщини, але роблять протилежне. Зменшуючи до 10 тисяч виборців пропоційну (партійну) систему виборів до місцевих рад.  

«Запропоновані зміни до виборчого законодавства негативно вплинуть на розвиток місцевого самоврядування, – сказав Василь Абаімов. – Вони гублять саму суть представницького органу, в якому повинні бути представники громади, а не представники партії. Врешті, є конституційна норма, згідно з якою обраним може бути кожен громадянин, а не лише член партії».

За словами Василя Абаімова, через такі зміни окремі округи можуть залишитися без депутата міської ради, або ж депутатом від округу можуть обрати людину, яка не проживає у жодному із населених пунктів свого округу, відтак не знатиме їхніх проблем і не буде їх вирішувати.

«Ще один недолік таких змін – можливість посилення впливу олігархату на органи місцевого самоврядування. Скупивши місцеву партійну організацію, олігархи можуть зробити депутатами своїх людей, які потім слухняно виконуватимуть їхню волю. І ні до чого доброго це не призведе», – підкреслив виконавчий директор Львівського РВ АМУ.

Про це повідомив Офіс реформ у Львівському РВ АМУ.

До теми

16:00 1 липня 2022 р.

Кількість біженців, які повернулися в Україну за останній місяць, зросла на 24%: скільки їх

Понад 6 мільйонів українців, які вимушено залишили зону бойових дій після 24 лютого, досі мають статус внутрішньо переміщених осіб. Згідно з опитуванням агентства ООН, за останній місяць кількість повернень зросла на 24%.

Рубрика: Політика

15:16 1 липня 2022 р.

МЗС України зрікається Степана Бандери

Посол України у Німеччині Андрій Мельник прокоментував в інтерв'ю історичну роль Степана Бандери. В українському міністерстві закордонних справ заявили, що думка дипломата "не відображає позицію відомства".

Рубрика: Політика

13:50 1 липня 2022 р.

Білорусь тримає ЗСУ в напрузі: біля кордонів зосереджено піхоту, танки, БМП

Білорусь зосередила біля кордонів сім батальйонних тактичних груп. Наразі їх мета тримати ЗСУ в напрузі та не дати нашому командуванню відправити більше бійців на схід.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу