Україна йде до диктатури олігархату через тотальну партизацію органів місцевої влади | Новини Львова

Україна йде до диктатури олігархату через тотальну партизацію органів місцевої влади

13:01 3 липня 2020 р.

  • 5

Виборчі зміни суперечать Конституції України, за якою обраним до органів місцевого самоврядування може бути кожен громадянин, а не лише член партії.

Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, який розглядає поправки до законопроєкту №3485 про місцеві вибори, пропонує заборонити можливість самовисування на місцевих виборах у громадах з кількістю виборців від 10 тисяч і вище. Це означає, що особа, яка хоче стати депутатом і не є членом партії, повинна домовлятися про підтримку якоюсь партією. Раніше ця норма діяла у громадах з кількістю виборців від 90 тисяч осіб.  

Виконавчий директор Львівського регіонального відділення Асоціації міст України Василь Абаімов нагадав, що міські голови Львівщини прийняли заяву до голови Верховної Ради та народних депутатів з проханням не приймати зміни до законопроєкту про місцеві вибори №3485, якими пропонувалося зменшити до 15 тисяч виборців пропорційну (партійну) систему виборів до місцевих рад, оскільки це загрожує тотальною партизацією місцевих рад, протирічить принципам демократії та практично усуває безпартійних громадян від участі у вирішенні питань розвитку територіальних громад, у яких вони проживають.

18 червня міські голови Львівщини провели у Києві, під Верховною Радою, акцію протесту, закликавши народних депутатів не голосувати за такі зміни і зберегти діючу норму, де партійні вибори діяли у громадах з кількістю виборців від 90 тисяч. Народні депутати обіцяли  дослухатися до міських голів Львівщини, але роблять протилежне. Зменшуючи до 10 тисяч виборців пропоційну (партійну) систему виборів до місцевих рад.  

«Запропоновані зміни до виборчого законодавства негативно вплинуть на розвиток місцевого самоврядування, – сказав Василь Абаімов. – Вони гублять саму суть представницького органу, в якому повинні бути представники громади, а не представники партії. Врешті, є конституційна норма, згідно з якою обраним може бути кожен громадянин, а не лише член партії».

За словами Василя Абаімова, через такі зміни окремі округи можуть залишитися без депутата міської ради, або ж депутатом від округу можуть обрати людину, яка не проживає у жодному із населених пунктів свого округу, відтак не знатиме їхніх проблем і не буде їх вирішувати.

«Ще один недолік таких змін – можливість посилення впливу олігархату на органи місцевого самоврядування. Скупивши місцеву партійну організацію, олігархи можуть зробити депутатами своїх людей, які потім слухняно виконуватимуть їхню волю. І ні до чого доброго це не призведе», – підкреслив виконавчий директор Львівського РВ АМУ.

Про це повідомив Офіс реформ у Львівському РВ АМУ.

Коментарі(5)

Петро

13:47 03 липня 2020 р.

Відповісти

Хтось може сказати, на якій стадії політично-економічного розвитку /кріпацтво, феодалізм, капіталізмо-ринок, тупізм, долбо--ї-бізм, ідіоти-зм ітд.тп. знаходиться Україна в даний час?

666

14:23 03 липня 2020 р.

Відповісти

... Україну пішли отим "своїм шляхом" ... а хто не згоден ( йти мовчки) , вже штрафуватимуть за порушення отого "режиму" (масочно-намордникового) ... та й в отих українських (?) змі конкретно працюють українські (?) "активісти" -- поливають своєю труткою кожного , чиє бачення ситуації хоч в чомусь не співпадає з отою " лінією партії" ... (та все ж за срср було набагато жорсткіше -- арешт-допит-суд (самий гуманний у світі) і --- або на "зону"(і це ще найкращий варіант ) , або ж -- на "лікування") ... та н.а.с.р.а.ть ! ... живемо , браття ( і сестри) ! ... Слава Україні ! ...

666

16:29 03 липня 2020 р.

... про вовка помовка ... невже ніколи не позбудеться Україна отих "проповідників" лінії партії , ходячих передовиць отої реінкарнованої газети "правда" ? ... бо вже тридцятий рік вони супроводжують своїх годувальників , які за цей час отак "розбудували" нашу Україну ! ... Слава Україні !

Тінь

04:26 04 липня 2020 р.

Прошу пана докладніше ось з цього місця - "... отак "розбудували" нашу Україну !". Дуже цікавить - яку це вашу "нашу Україну" ??? Яку Україну пан вважає його "нашою" ???

Тінь

15:01 03 липня 2020 р.

Відповісти

Дивно що панові досі невідомо про застрягання України на стадії первинного накопичення капіталу з об'єднанним олігархічно-кримінальним державним управлінням і саме з метою максимального особистого збагачення цими владно-олігархічно-кримінальними елементами як спільниками гуртом блокуються спроби здійснити прогресивні реформи в Україні. Тому що успішні швидкі реформи позбавлять їх можливості збагачуватися ї виводити капітали за кордон без сплати податків. Приклад Польщі - це успішна країна проте олігархів там немає бо реформи робилися для користі країни і польського народу. Те ж саме Чехія, Естонія, Словенія, Хорватія і вже й навіть Болгарія з усіма її проблемами ... Незабаром і Сербія із ще більшими власними проблемами перевершить Україну в успіхах реформування ...

До теми

20:19 31 липня 2020 р.

В Україні буде 35 сучасних прикордонних інспекційних постів. Один з них - на Львівщині

За ініціативи Мінекономіки та підтримки Уряду найближчим часом буде відновлено фінансування будівництва сучасних прикордонних інспекційних постів у рамках Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство».

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Загрози для свободи слова від законопроєкту “Про медіа” 2693-д

Рубрика: Політика

Забудова у Львові під корупційним дахом

Рубрика: Економіка

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Антиукраїнець - книга Олександра Савченка

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу