Україна йде до диктатури олігархату через тотальну партизацію органів місцевої влади

13:01 3 липня 2020 р.

Виборчі зміни суперечать Конституції України, за якою обраним до органів місцевого самоврядування може бути кожен громадянин, а не лише член партії.

Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, який розглядає поправки до законопроєкту №3485 про місцеві вибори, пропонує заборонити можливість самовисування на місцевих виборах у громадах з кількістю виборців від 10 тисяч і вище. Це означає, що особа, яка хоче стати депутатом і не є членом партії, повинна домовлятися про підтримку якоюсь партією. Раніше ця норма діяла у громадах з кількістю виборців від 90 тисяч осіб.  

Виконавчий директор Львівського регіонального відділення Асоціації міст України Василь Абаімов нагадав, що міські голови Львівщини прийняли заяву до голови Верховної Ради та народних депутатів з проханням не приймати зміни до законопроєкту про місцеві вибори №3485, якими пропонувалося зменшити до 15 тисяч виборців пропорційну (партійну) систему виборів до місцевих рад, оскільки це загрожує тотальною партизацією місцевих рад, протирічить принципам демократії та практично усуває безпартійних громадян від участі у вирішенні питань розвитку територіальних громад, у яких вони проживають.

18 червня міські голови Львівщини провели у Києві, під Верховною Радою, акцію протесту, закликавши народних депутатів не голосувати за такі зміни і зберегти діючу норму, де партійні вибори діяли у громадах з кількістю виборців від 90 тисяч. Народні депутати обіцяли  дослухатися до міських голів Львівщини, але роблять протилежне. Зменшуючи до 10 тисяч виборців пропоційну (партійну) систему виборів до місцевих рад.  

«Запропоновані зміни до виборчого законодавства негативно вплинуть на розвиток місцевого самоврядування, – сказав Василь Абаімов. – Вони гублять саму суть представницького органу, в якому повинні бути представники громади, а не представники партії. Врешті, є конституційна норма, згідно з якою обраним може бути кожен громадянин, а не лише член партії».

За словами Василя Абаімова, через такі зміни окремі округи можуть залишитися без депутата міської ради, або ж депутатом від округу можуть обрати людину, яка не проживає у жодному із населених пунктів свого округу, відтак не знатиме їхніх проблем і не буде їх вирішувати.

«Ще один недолік таких змін – можливість посилення впливу олігархату на органи місцевого самоврядування. Скупивши місцеву партійну організацію, олігархи можуть зробити депутатами своїх людей, які потім слухняно виконуватимуть їхню волю. І ні до чого доброго це не призведе», – підкреслив виконавчий директор Львівського РВ АМУ.

Про це повідомив Офіс реформ у Львівському РВ АМУ.

До теми

19:32 23 лютого 2021 р.

У Львові - масова акція на підтримку Стерненка

У Львові на площі Ринок зібралися люди на підтримку екслідера одеського "Правого сектору" Сергія Стерненка, якого 23 лютого засудили до 7 років і 3 місяців ув’язнення.

Рубрика: Політика

18:20 23 лютого 2021 р.

Українська Гельсінська спілка з прав людини вважає вирок Стерненку політично вмотивованим

23 лютого Приморський суд Одеси визнав громадського активіста Сергія Стерненка винним у справі про викрадення. Його засудили загалом до семи років ув’язнення і трьох місяців та конфіскації половини наявного майна за обвинуваченням у розбої.

Рубрика: Політика

17:52 23 лютого 2021 р.

Депутати Львівщини звернулися на захист одесита Стерненка

Львівська обласна рада сьогодні, 23 лютого, ухвалила зверення до Президента України, Генерального прокурора України, Верховної Ради України та Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини щодо обвинувального вироку у справі одеського активіста та блогера Сергія Стерненка.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу