Україна і США фіналізують угоду про корисні копалини. Майже всі ключові деталі узгоджені
16:48 24 лютого 2025 р.
23 лютого президент України заявив, що в угоду мають бути включені чіткі гарантії безпеки від США.
Україна і США фіналізують угоду про корисні копалини, повідомила віцепрем'єрка Ольга Стефанішина, пише DailyLviv.com.
За її словами переговори пройшли "дуже конструктивно", майже всі ключові деталі узгоджені. "Ми прагнемо швидко завершити це, щоб перейти до її (угоди. - Ред.) підписання. Ми сподіваємось, що лідери США та України якнайшвидше підпишуть і схвалять її у Вашингтоні, щоб продемонструвати нашу відданість на десятиліття вперед", - зазначила вона.
Нагадаємо, 15 лютого Володимир Зеленський відкинув першу пропозицію США стосовно копалин, згодом на розгляд українській стороні надали оновлений варіант угоди. 23 лютого президент України заявив, що в угоду мають бути включені чіткі гарантії безпеки від США.
Проєкт угоди передбачає створення «Інвестиційного фонду реконструкції», яким спільно керуватимуть США та Україна, повідомляє Axios.
"Уряд Сполучених Штатів Америки має намір надати довгострокові фінансові зобов'язання для розвитку стабільної та економічно процвітаючої України", - йдеться в проєкті.
У ньому додається, що фонд буде створений «таким чином, щоб інвестувати в проєкти в Україні та залучати інвестиції для збільшення розвитку», в тому числі в таких сферах, як видобуток корисних копалин і порти.
Але це також передбачає, що США відшкодують частину своїх витрат, пов’язаних із «захистом, реконструкцією та поверненням України» до її довоєнного ВВП.
Проєкт висловлює бажання, щоб Україна залишалася вільною, але не вказує на будь-які військові зобов’язання США.
Він також передбачає, що Україна має внести до фонду 500 мільярдів доларів — і що внески України мають подвійно перевищувати внески США — але не вимагає виплати цієї суми США.
Проєкт передбачає, що 50% доходів України (за вирахуванням операційних витрат) від «видобувних матеріалів» — включно з корисними копалинами, нафтою та газом — надходитимуть до фонду.
Додамо, сукупна вартість корисних копалин України сягає $15 трлн. Де розташовані поклади.
Нагадаємо, Президент США Дональд Трамп заявив, що продовжить військову допомогу України в обмін на доступ до рідкісноземельних металів. Американський лідер повідомив, що його адміністрація веде переговори з Україною з цього приводу.
Читайте також: Не залишить місця для корупції. Доходи від видобутку корисних копалин спрямовуватимуть на розвиток України - очільник Мінфіну США
Ukrainian and U.S. teams are in the final stages of negotiations regarding the minerals agreement. The negotiations have been very constructive, with nearly all key details finalized. We are committed to completing this swiftly to proceed with its signature. We hope both US and… — Olga Stefanishyna (@StefanishynaO) February 24, 2025
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook