Україна демократичніша лише за Азербайджан та Бєларусь

14:52 3 вересня 2013 р.

Індекс свободи ЗМІ в Україні трохи ліпший, ніж у країнах з яскраво вираженими авторитарними тенденціями.

Україна не є регіональним лідером у сфері свободи ЗМІ серед країн Східного партнерства, і випереджає лише Азербайджан і Бєларусь. Це випливає з перших результатів пілотного проекту з вивчення індексу свободи ЗМІ в 6 країнах Східного партнерства, презентованих у вівторок, 3 вересня, пише "Інтерфакс-Україна"

Лідером з позитивними тенденціями в цьому напрямку стала Грузія, друге місце посідає Молдова, третє - Вірменія, Україна посіла четверте місце, передостаннє п'яте місце - Бєларусь.

Координатор проекту від "Інтерньюз-Україна" Наталія Сад зазначила, що, за результатами дослідження, Україна за індексом свободи медіа випередила тільки Азербайджан і Бєларусь – країни з яскраво вираженими авторитарними тенденціями.

Програмний директор "Інтерньюз-Україна" Андрій Кулаков відзначив, що для реалізації проекту буде заснована мережа медійних організацій, яка буде відстежувати ситуацію зі свободою ЗМІ в країнах Східного партнерства.

"Чим більше про лиха, проблеми, болючі точки в сфері волі медіа в наших країнах будуть знати західні інститути й експерти, тим більше вони зможуть чинити так званий дипломатичний тиск на наш уряд і законодавче поле, щоб вирішити ці проблеми", - сказав Куликов.

Проект здійснюється в рамках проекту моніторингу ЗМІ за фінансової підтримки Європейського союзу. За словами Кулакова, проект розрахований на 2 роки.

Раніше Президент України Віктор Янукович запевняв, що завжди буде захищати право кожного громадянина на свободу слова.

dailylviv.com

До теми

21:14 26 травня 2022 р.

Блінкен назвав Китай найбільшим викликом міжнародному порядку

Хоча найсерйознішу пряму загрозу міжнародній стабільності становить російське вторгнення в Україну, дії Пекіна є більшою проблемою в довгостроковій перспективі, - заявив голова диппломатії США Ентоні Блінкен.

Рубрика: Політика

21:11 26 травня 2022 р.

Іскандери, які перемістили в район Лунинця, можуть використовувати для обстрілу заходу України, - Генштаб

У Білорусі перемістили пускові установки оперативно-тактичних крилатих ракет «Іскандер» у район Лунинця. Їх можуть використовувати для обстрілу інфраструктури на заході України», - повідомили на брифінгу.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу