Угорщина блокуватиме початок переговорів про вступ України в ЄС

14:06 1 грудня 2023 р.

Фото до новини

Прем'єр-міністр Угорщини повторив позицію уряду - Угорщина не погодиться на початок переговорів про вступ України з Євросоюзом.

За його словами, це не відповідає національним інтересам його країни. Про це інформує Польське радіо, пише DailyLviv.com.

Прем'єр-міністр Угорщини звернеться до європейських лідерів з проханням перенести переговори про вступ України на пізніший термін. За його словами, Україна не готова до вступу в ЄС, а такі країни, як Угорщина, після вступу втратять багато коштів ЄС.

Читайте також: Орбан погрожує заблокувати всі рішення ЄС щодо України

"Членство України в Європейському Союзі та початок переговорів про вступ зараз не збігаються з національними інтересами Угорщини", - заявив Віктор Орбан.

Прем'єр вважає, що його позиція не є правом вето, оскільки його не існує в законодавстві ЄС. Він додав, що хоча Угорщина не погоджується в цьому питанні з іншими державами-членами, договори ЄС з цього питання вимагають єдиної позиції всіх країн. У понеділок голова Європейської ради Шарль Мішель поспілкувався з прем'єр-міністром Угорщини в Будапешті. Після зустрічі повідомлення були дуже скупими – після сьогоднішнього інтерв’ю Віктора Орбана видно, що його позиція не змінилася.

Читайте також: Угорщина блокуватиме допомогу ЄС Україні й після викреслення OTP Bank зі списку спонсорів війни

Віктор Орбан також заявив, що Європейський Союз повинен запропонувати «партнерство» з Україною замість того, щоб починати переговори про членство. На його думку, країни ЄС повинні пропонувати допомогу Україні зі своїх національних скарбниць, а не з бюджету ЄС

Нагадаємо, керівництво Європарламенту підтримало переговори про вступ України до ЄС.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів