У Верховній Раді знову зареєстрували проголосоване у ній 16 січня (доповнено)

11:20 14 лютого 2014 р.


Фото: tsn.ua

Щоправда, законопроект нардепів-«регіоналів» Валерія Писаренка і Володимира Пилипенка (на фото) містить тільки деякі норми, скасовані парламентом 28-го.

Повідомляючи про це сьогодні, 14 лютого, «iPress.ua» додає, що на офіційному сайті Верховної Ради проект закону №4135 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо посилення окремих гарантій незалежності суддів» досі не з'явився, а в його тексті, зокрема, передбачені ті норми, які відмінили під час скасування диктаторських законів, проголосованих 16 січня.

Відтак «iPress.ua» нагадує, що 12 лютого Янукович доручив Кабінету міністрів посприяти прийняттю закону про безпеку суддів і водночас швидко та неупереджено розслідувати вбивство судді в Кременчуці.

«Щоденний Львів» інформував про це в повідомленні «Янукович анонсує повернення «закону 16 січня»?». Натомість «Коммерсантъ Украина» інформує в п’ятницю: 

«Партія регіонів пропонує надавати суддям і їхнім близьким держохорону у випадку небезпеки й посилити відповідальність за правопорушення відносно суддів. Відповідний законопроект №4135 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення окремих гарантій незалежності суддів» внесли до Верховної Ради «регіонали» Валерій Писаренко й Володимир Пилипенко.

Законопроект передбачає посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за правопорушення відносно суддів і присяжних, а також їхніх близьких родичів і членів сімей. Основним нововведенням документа є внесення змін до ст. 134 закону «Про судоустрій і статус суддів», згідно з якими близьким родичам і членам сімей суддів гарантується державна охорона (у тому числі й для тих осіб, які проживають спільно, але не одружені). 

Документ забороняє розголошувати відомості про місце проживання судді й інші персональні дані. «Суддя має право на забезпечення засобами захисту й мобільними пристроями сповіщення про небезпеку, які йому надаються органами внутрішніх справ, а також на обладнання житла охоронною й протипожежною сигналізацією за рахунок коштів державного бюджету», - йдеться у законопроекті. 

Крім того, «регіонали» пропонують посилити охорону судових засідань, розширивши повноваження судових приставів щодо забезпечення громадського порядку в суді. «Судовим розпорядникам для виконання покладених на них обов'язків надається право застосовувати спеціальні засоби, які використовуються під час охорони громадського порядку», - сказано в проекті закону. 

У «Партії регіонів» кажуть, що такий законопроект розроблено через усе частіші напади на суддів. «Якщо ми не захистимо життя тих, хто повинен захистити життя громадян України, ми дограємося до того, що правоохоронна система просто перестане діяти. Йдеться не про безумовне надання охорони кожному судді й членам його родини, а тільки про випадки необхідності ухвалення таких заходів», - сказав Володимир Олійник. 

А депутат від «Батьківщини» Павло Петренко заявив: «Нові заходи щодо захисту суддів і членів їхніх родин вимагатимуть додаткових витрат державного бюджету. Сьогоднішні гарантії безпеки для суддів є достатніми – просто для їх ефективної реалізації необхідно реформувати правоохоронну систему».

Нинішнє законодавство й так дозволяє суддям і їхнім близьким родичцам носити вогнепальну зброю, гарантує охорону житла й майна, а також право на тимчасове переховування на випадок небезпеки».

dailylviv.com

До теми

16:23 25 січня 2021 р.

Конкурс проєктів місцевих ініціатив у Львівській області прийматиме заявки до 1 березня

Прийом заявок на обласний конкурс проєктів місцевих ініціатив у Львівській області продовжено до 1 березня 2021 року. Таке рішення ухвалила Конкурсна рада з реалізації програми сьогодні, 25 січня.

Рубрика: Політика

11:17 25 січня 2021 р.

У Мурованому біля Львова головою сільради обрали безпартійного

Учора, 24 січня, відбулися повторні вибори Мурованського сільського голови. Найбільшу підтримку з-поміж восьми зареєстрованих кандидатів отримав самовисуванець, безпартійний Богдан Свистун - секретар виконавчого комітету Мурованської сільської ради.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу