У травні слід очікувати соціальних бунтів українців, які набудуть «піку» восени, під вибори, – політик

17:37 26 березня 2015 р.

Це сьогодні, 26 березня, під час інтернет-відеомосту між Львовом та Одесою на тему «П’ята колона Кремля у Львові і в Одесі: як її виявити і нейтралізувати?» спрогнозував директор з розвитку Центру політико-правових реформ, політик, народний депутат кількох скликань Тарас Стецьків.

За його словами, це буде спроба Росії знову розхитати ситуацію в Україні за допомогою, так званої, «п’ятої» колони.

- Якщо дивитися на Україну в цілому, то «п’ята» колона є в явному і в неявному вигляді. В явному вигляді, на моє переконання, роль п’ятої колони восени на виборах спробують зіграти опозиційний блок і комуністи. Настрої населення на південному сході України такі, що вони зможуть спробувати взяти реванш. Основний месидж, який я чую на Дніпропетровщині, Херсонщині та Миколаївщині  - «коли ми були – не буловійни і курс був 8, а прийшли «ані – курс 30 і ви хороните людей». І на цьому вони спробують грати, - каже політик.

Також він називає прихованим фактором вияву роботи «п’ятої» колони - спробу розхитати батальйони.

- Воно не вийшло. Але були спроби розвернути батальйони на Київ. І це могло би виглядати як похід на Київ з метою покарати корупціонерів в уряді. Цього зараз немає. Є спроби створювати різні фейкові речі. Наприклад, «батальйонне братство», яке було зроблено на гроші Медведчука, і яке очолили, ніби-то, активісти батальйонів, які воюють на сході. А коли перевірили, то ніяких активістів не було і в ніяких батальйонах вони не воювали, - каже Тарас Стецьків.
Проте, на його думку, найзагрозливішою зараз є спроба вивести на вулицю людей під економічними гаслами.

- Найскладнішим фактором, який буде зараз включеним Росією, - це поява хаотичних і неорганізованих соціальних рухів. Усі будуть грати на погіршенні соціальної ситуації, в першу чергу пов’язаними з тарифами. Складність ситуації полягає в тому, що цілком справедливе людське незадоволення і цілком справедлива претензія людей в неправильності підняття тарифів, будуть накладатися і підкручуватися грошима та іншими факторами. І буде все це рухатися містами центральної та східної України у вигляді бунтів, у вигляді боротьби проти неправильної та несправедливої влади. Я думаю, що цей фактор буде включений уже з травня, щоби пік вивести на осінь, - прогнозує колишній нардеп.

І також, на його думку, на руку російським агресорам грає хабарництво.

- Жахливе хабарництво в урядових структурах. За рік нічого не змінилося. Всі корупційні  схеми, які були за часів уряду Азаров, залишилися.  Це жахливе хабарництво буде викликати справедливе і несправедливе незадоволення, яке вмілою рукою російського ФСБ може бути скероване в правильну для Кремля сторону, - каже Тарас Стецьків.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

14:21 27 травня 2022 р.

рф пустила в хід найважчу неядерну зброю – Подоляк

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Росія застосовує найважчу неядерну зброю проти України і закликав країни-партнери передати Україні РСЗВ.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу