У Сенаті США закликали надати Україні батарею Залізного купола

19:26 27 червня 2023 р.

Фото до новини

Сенатори попросили уряд дозволити передачу Києву одну з батарей Iron Dome, що має на озброєнні американська армія.

Американські сенатори Кріс Ван Голлен і Ліндсі Грем закликали Комітет Сенату в справах збройних сил сприяти передачі Україні додаткових засобів протиповітряної оборони США. Зокрема, йдеться про системи Залізний купол. Про це йдеться у листі сенаторів від обох партій, пише  Dailylviv.com

Законодавці зазначили, що хоч США вже передали Україні обладнання та боєприпаси для систем протиповітряної оборони Patriot та HAWK, проте є необхідність додаткової допомоги.

Командувач космічної та протиракетної оборони армії США генерал-лейтенант Деніел Карблер 9 травня заявив у Сенаті, що США нині мають дві батареї Залізний купол, одна з яких готова до розгортання, а на другій завершується впровадження нового обладнання, зазначили в листі.

"Щоб було зрозуміло, ми не просимо Ізраїль передати свої системи Iron Dome, які мають вирішальне значення для їхньої власної безпеки, а просимо дозволити Сполученим Штатам передати наші власні батареї, щоб допомогти народу України", - пояснили законодавці.

Вони також додали, що в разі, якщо неможливо передати ці системи Україні, треба "шукати інші способи допомоги, зокрема передачу їх союзникам Сполучених Штатів під контролем та наглядом наших сил, щоб звільнити інші засоби протиповітряної оборони США для посилення потреб протиповітряної оборони України".

Ізраїль розглядає питання передання Україні Залізного купола

Система ППО, яка зможе збивати всі ворожі об'єкти в небі України (відео)

Ізраїль надасть Україні обладнання для боротьби з безпілотниками

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів