У Росії солдатів-строковиків не звільняють у запас, змушуючи переводитися в контрактники, – ЗМІ
11:56 8 грудня 2014 р.
Фото: ITAR-TASS
Нижньогородські солдати-строковики поскаржилися на затримку демобілізації після примусового підписання заяви на переведення на контрактну службу.
За словами джерела, починаючи з квітня 2014 року, 23 солдати-строковики з Нижньогородської області звернулися в комітет солдатських матерів з проханням розібратися в даній ситуації. Солдати повідомили про те, що їх фактично змушували писати заяви про переведення на контрактну службу. Все це, за їх словами, відбувалося примусово.
Згідно з інформацією, скарги надійшли від нижньогородців, які проходять службу в Читі, Нижньогородській області, Ленінградській та інших регіонах Російської Федерації. Перша скарга надійшла до комітету солдатських матерів на початку квітня 2014 року.
Звернення продовжують надходити й досі. Одними з останніх звернулися батьки нижньогородців, які проходять військову службу в Борзі, що буквально втратили надію демобілізуватися найближчим часом.
Солдатів ще під час служби попросили написати заяву про переведення на контракт, пояснюючи, що це для галочки, і їх усіх звільнять по закінченні служби за призовом. Термін служби одного з нижньогородців закінчився вже 20 листопада, але по закінченні строкової служби солдату дослівно повідомили: «Підписав контракт – служи».
За однією з версій, більше двох десятків солдатів, поскаржилися на те, що їх не пускають додому, пов'язують це з нестабільною ситуацією в Україні. У комітеті повідомили, що солдатам ніхто в армії не пояснює їх законні права, тому командування користується їх правовою безграмотністю і перевищує свої повноваження.
«Складність полягає в тому, що контракт можна укладати мінімум на два роки, і підписавши його, ти зобов'язаний служити. Тільки не всі знають, що в 2012 році було введено тимчасове положення, згідно з яким командир частини не може укладати контракт з солдатом-строковиком – це може робити тільки військкомат. Також є багато інших цікавих моментів, але проблема залишається проблемою. Іноді вдається їх вирішити з допомогою військової прокуратури», – повідомили в комітеті.
Скарги солдатів-строковиків зараз знаходяться на розгляді. Незважаючи на спроби вирішити ситуацію, заяви від військовослужбовців продовжують надходити в комітет солдатських матерів Нижньогородської області.
Про це повідомляє сьогодні, 8 грудня, інформаційна агенція УНІАН із посиланням на «Нижний Новгород».
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook