У Росії Путін призначає олігархів, а в Україні олігархи призначають владу, – Матвій Ганапольський

12:01 14 вересня 2013 р.

  • 0

Українці незадоволені своїми медіа і вважають, що всі вони куплені. Але українські ЗМІ куплені не так в Москві, як у Нью-Йорку, вважає уродженець Львова.

Російський журналіст, громадський діяч,  ведучий на радіостанції "Ехо Москви " Матвій Ганапольський впевнений: українці мають тішитися з того, що в Україні є стільки олігархічних груп. Адже завдяки цьому кількість медіа в Україні теж зашкалює. У підсумку українці можуть отримати повноцінну інформацію про те, що насправді відбувається в країні. Росіяни такої можливості позбавлені.

«Чому в Україні ситуація краща, ніж в Росії? У вас політика побудована навпаки. В нас Путін призначає олігархів, а у вас олігархи призначають владу. Як наслідок, олігархи купують свої ЗМІ, але оскільки у вас різні олігархи, то вони купують різні медіа, - каже 59-річний Матвій Ганапольський. – Звичайно, українці  незадоволені своїми медіа і вважають, що всі вони куплені. І це правда. Але вони куплені не так у Москві, як в Нью-Йорку. Ви своїх політиків, як мінімум, знаєте, оскільки їх, якщо не показала одна група телеканалів, то показала інша. В результаті ви все одно отримуєте своєрідний баланс, який дозволяє загалом скласти об’єктивну картину того, що насправді відбувається в країні. В Україні всі знають прізвище Навальний, а в Москві після виборів його знає лише 27% росіян, тільки тому, що його не показали по двох центральних каналах». 

Матвій Ганапольський впевнений  - з цієї точки зору ЗМІ в Україні  в дуже доброму стані. Адже мас-медіа дають продукт, який дозволяє громадянам сформувати власну думку для подальшого суспільного обговорення, де б воно не відбувалося: на кухні, виборах чи в громадському просторі. «За цими параметрами я б поставив Україні тверду четвірку» - підсумовує  Матвій Ганапольський, який майже 60 років тому народився у Львові і навчався тут у середній школі №6.  

Ці думки Матвій Ганапольський висловив учора у Львівському прес-клубі під час дискусії на тему «Вплив ЗМІ на суспільні процеси в світі». Цю дискусію у рамках Форуму видавців у Львові організували Польський інститут у Києві та Інститут книжки. Модерував її – Андрій Куликов, ведучий телепрограми «Свобода слова» на каналі ICTV. Відео дискусії дивіться тут.

Коментарі(0)

До теми

12:46 1 червня 2020 р.

Дітей на Львівщині стає все менше

Упродовж року у Львівській області усиновлено 97 дітей-сиріт, зокрема громадяни України стали батьками для 90 дітей.

Рубрика: Політика

14:18 31 травня 2020 р.

Меру Львова Садовому належить знак "Самопоміч", а його дружині - 10 медіапідприємств

Підприємлива дружина міського голови Львова, Катерина Кіт-Садова, заробила за минулий рік у сім разів більше, ніж її чоловік у кріслі міського голови Львова.

Рубрика: Політика

Останні новини

Зубач запронував Винникам внутрішнє управління в межах Львівської ОТГ

Карантин на Львівщині продовжили до 5 червня

У Львівській області поїзди почнуть їздити з 4 червня

Карантин не зменшив податки найбільших підприємств торгівлі на Львівщині

Людина з Червонограда очолила департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу