На референдум про приєднання до Дніпропетровщини прийшли більше мільйона жителів Донбасу, – ЦВК

15:39 11 травня 2014 р.

Фото до новини


Фото: Новости Донбасса

Про це заявив у неділю повідомив голова його Центральної виборчої комісії Михайло Лисенко.

Голова Центральної виборчої комісії референдуму (територіального опитування) «За мир, порядок і єдність з Україною!» Михайло Лисенко повідомив сьогодні, 11 травня, що вже станом на 14.00 у неділю у ньому взяли участь понад мільйона жителів Донецької і Луганської областей. За його словами, згідно з даними екзит-полів, від 67 до 75% опитаних висловилися за возз'єднання Донбасу з Дніпропетровською областю у складі України.

Відтак Михайло Лисенко констатував: «Попередні результати референдуму (територіального опитування) спростували міф про пасивність виборців Східної України. Ми, звичайно, здогадувалися, що переважна більшість жителів Донбасу проти сепаратизму, який став синонімом безправ'я і насильства, але не очікували такої масової участі в голосуванні. Зранку на багатьох ділянках утворилися довгі черги. Люди йшли до урн, незважаючи на погрози бойовиків».

За даними члена ЦВК Дмитра Ткаченка, в Донецькій і Луганській областях відкриті 37 дільниць референдуму (територіального опитування) «За мир, порядок і єдність з Україною!». Вони здебільшого розташовані у великих промислових центрах, включаючи Донецьк, Луганськ і Горлівку.

Натомість у Слов'янську, Краматорську і Маріуполі, де ситуація особливо напружена, голосування не проводиться. Але місцеві жителі, всупереч небезпеці, добираються до найближчих пунктів голосування, щоб висловити свою громадянську позицію. 

«Вже зараз можна з упевненістю сказати, що референдум відбувся, і результати його достатньо репрезентативні. Вони переконливо свідчать про тверде бажання більшості мешканців Донбасу бути разом із мирним і спокійним Дніпропетровськом у складі єдиної і неподільної України», – заявив голова Центральної виборчої комісії референдуму (територіального опитування) «За мир, порядок і єдність з Україною!» Михайло Лисенко. За його словами, референдум (територіальне опитування) закінчиться о 22.00, після чого урни будуть негайно опечатані і під посиленою охороною відправлені у Дніпропетровськ. Як очікується, підсумки голосування будуть оголошені вже 12 травня. Про це повідомляє у неділю УНІАН.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини