У райрадах на Львівщині скоротять більше половини працівників

23:20 22 вересня 2020 р.

У райрадах на Львівщині скоротять 50-60% працівників. Про це повідомив керівник обласного департаменту економічної політики Степан Куйбіда. Усе через проєкт постанови про утворення та ліквідацію районів в Україні.

Про це інформує Суспільне Львів. У райрадах Львівщини працюють приблизно 600 людей.

У Жовківській районній раді 20 працівників. Марія Пилипець працює в установі бухгалтером упродовж 20 років. Жінка розповідає, що зараз в Жовкві знайти роботу нелегко і де працюватиме після ліквідації ради — не знає.

"Є досвід роботи у цій сфері. Було би дуже непогано, щоб перейти на роботу в ОТГ, але будемо бачити як будуть складатися обставини, бо звільнених працівників із органів місцевого самоврядування дуже багато і всі в ОТГ не зможуть влаштуватися", — каже Марія Пилипець.

Керуючою справами у Жовківській райраді працює Надія Солтис. Після ліквідації райради жінка планує працювати у Жовківській об’єднаній територіальній громаді та на якій посаді – не знає.

"20 років пропрацювала, є стаж, є досвід, я думаю, що мій досвід, моє вміння організувати роботу, буде потрібне у майбутньому територіальній громаді. Так як сталося, так сталося, ми не вирішували, вирішив Уряд, що так має бути", — каже Надія Солтис.

Заступниця голови Жовківської райради Алла Жук каже, частина працівників припускає, що доведеться ставати на облік у центр зайнятості. Жовківського району, а відповідно і районної ради після місцевих виборів, не буде. Жовківщина стане складовою Львівського району.

Загалом із 20 районів, які є на Львівщині, сфорували 7. Відтак, працівників теперішніх районних рад скоротять приблизно на половину, каже керівник обласного департаменту економічної політики Степан Куйбіда.

"Концептуальне рішення прийнято таке – ці люди , які будуть спочатку вивільнятися, так вони будуть прийняті на обліку у центрі зайнятості. Але в перспективі ми будемо комплексно працювувати з усіма 73 ОТГ, які будуть утворені, і потребуватимуть управлінських апаратів. Ми розуміємо, що люди, які мають хороший досвід у бюрократії, які мають досвід у державній службі, в органі місцевого самоврядування, вони точно зможуть себе віднайти", — каже керівник обласного департаменту економічної політики Степан Куйбіда.

Після місцевих виборів повноваження районних рад перейдуть об’єднаним територіальним громадам. "Ті всі функції, які РДА і райрада виконували дотепер, будуть виконувати ОТГ. Крім державних функцій, крім якихось мінімальних функцій, які називаються представленням спільних інтересів ОТГ. Що таке спільні інтереси громад району про це поки складно говорити. Зараз науковці та експерти шукають, як би логічно було на рівні району бачити спільні інтереси", — каже директор Агенції регіонального розвитку Львівщини Тарас Баранецький.

На Львівщині 25 жовтня оберуть депутатів нових семи районних рад.

 

dailylviv.com

До теми

14:15 3 липня 2022 р.

Німеччина вдосконалила процедуру прийняття біженців: скільки вже приїхало

На тлі закидів, що у ФРН краще приймають біженців з України, ніж із Сирії, міністерка внутрішніх справ країни зазначила, що Німеччина дійсно вдосконалила процедуру порівняно з 2015 роком.

Рубрика: Політика

00:16 3 липня 2022 р.

Українці можуть безкоштовно доїхати з Італії до Львова

Посольство України в Італії повідомляє, що у співпраці з Почесним консульством України в Турині та благодійним фондом «Lo Specchio dei Tempi» реалізує спільний проект з впровадження безкоштовних рейсів до України для українських громадян.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу