У Польщі власники газет і телеканалів тиснуть на журналістів, щоб ті продукували прибуткову інформацію, - Ґжеґош Ґауден

12:28 14 вересня 2013 р.

  • 0
  • 8340

За 20 останніх років польські медіа еволюціонували від ключової ролі у встановленні демократії до виключно комерційного продукту, – переконує Ґжеґош Ґауден, директор інституту книжки у Кракові, публіцист.

Ще 20 років тому медіа відігравали ключову роль у встановленні демократії в Польщі. Але за останні кілька років я спостерігаю процес трактування медіа виключно як комерційний продукт. Вони стали форматними і їхня продукція опирається на дослідження спеціалістів: що конкретно сьогодні хоче купити глядач або читач. При цьому власники газет і телеканалів тиснуть на журналістів, щоб ті видавали продукт, який цікавий для глядача, а не слідували вищій місії, як це було раніше», - розповідає Ґжеґош Ґауден.

Журналіст додає, що також зараз спостерігає значні зміни у цій сфері. «Я був дуже здивований, що останнім часом з’явились медіа, які представляють інтереси консервативних правих сил. Це прихильники тих політичних течій, які існували ще в передвоєнний період. Виявилось, що ці політичні течії дожили до сьогодні, і представники цих течій купують медіа, щоб представляти свої інтереси. Вони пропагують дуже католицьке, консервативне бачення Польщі, виступають проти Європейського союзу», - каже Ґжеґош Ґауден.

Публіцист зазначає, що категорично не погоджується з таким баченням. Однак якщо такі медіа виходять на самоокупність, то є читач, слухач чи глядач, який готовий платити саме за цей продукт. Нині в Польщі виник такий незрозумілий термін як «самоусвідомлена журналістика».

«І цей термін виправдовує політичну заангажованість журналістів, які мають не лише інформувати, але й ідеологізувати те, що пишуть. Дозволяє виправдати необ’єктивну журналістику», - вважає Ґжеґош Ґауден.

Він був учора у Львівському прес-клубі учасником дискусії на тему «Вплив ЗМІ на суспільні процеси в світі». Цю дискусію у рамках Форуму видавців у Львові організували Польський інститут у Києві та Інститут книжки. Модерував її – Андрій Куликов, ведучий телепрограми «Свобода слова» на каналі ICTV. Відео дискусії дивіться тут.

 

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

14:15 21 жовтня 2019 р.

Львів співпрацюватиме з містами Великої Британії

Міський голова Львова Андрій Садовий обговорив з надзвичайним та повноважним послом Великої Британії в Україні Меліндою Сіммонс спільні проекти у сферах освіти, науки, екології та ІТ.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 495

20:57 17 жовтня 2019 р.

УГП взялася за контроль над владою в Галичині

Мета проекту «Контроль за владою» – забезпечення відкритості і прозорості виконання повноважень органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами та депутатами місцевих рад, сприяння доступу до публічної інформації. Про результати цього проекту говорили 17 жовтня на пресконференціях у Львові, Івано-Франківську і Тернополі.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 1065

10:19 17 жовтня 2019 р.

УГП знає ціну контролю за владою (відео)

Сьогодні, 17 жовтня, об 11.00 у Львівському пресклубі – пресконференція на тему «Скільки коштує українцям контроль за владою?».

Рубрика: Політика

  • 0
  • 690

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ УГП про ціну контролю за владою

Рубрика: Політика

Ліквідація успішних ОТГ

Рубрика: Політика

Ризики опалювального сезону на Львівщині

Рубрика: Економіка

Ринок землі в Україні

Рубрика: Економіка

Аналіз на генетичні захворювання

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу