У Польщі власники газет і телеканалів тиснуть на журналістів, щоб ті продукували прибуткову інформацію, - Ґжеґош Ґауден

12:28 14 вересня 2013 р.

За 20 останніх років польські медіа еволюціонували від ключової ролі у встановленні демократії до виключно комерційного продукту, – переконує Ґжеґош Ґауден, директор інституту книжки у Кракові, публіцист.

Ще 20 років тому медіа відігравали ключову роль у встановленні демократії в Польщі. Але за останні кілька років я спостерігаю процес трактування медіа виключно як комерційний продукт. Вони стали форматними і їхня продукція опирається на дослідження спеціалістів: що конкретно сьогодні хоче купити глядач або читач. При цьому власники газет і телеканалів тиснуть на журналістів, щоб ті видавали продукт, який цікавий для глядача, а не слідували вищій місії, як це було раніше», - розповідає Ґжеґош Ґауден.

Журналіст додає, що також зараз спостерігає значні зміни у цій сфері. «Я був дуже здивований, що останнім часом з’явились медіа, які представляють інтереси консервативних правих сил. Це прихильники тих політичних течій, які існували ще в передвоєнний період. Виявилось, що ці політичні течії дожили до сьогодні, і представники цих течій купують медіа, щоб представляти свої інтереси. Вони пропагують дуже католицьке, консервативне бачення Польщі, виступають проти Європейського союзу», - каже Ґжеґош Ґауден.

Публіцист зазначає, що категорично не погоджується з таким баченням. Однак якщо такі медіа виходять на самоокупність, то є читач, слухач чи глядач, який готовий платити саме за цей продукт. Нині в Польщі виник такий незрозумілий термін як «самоусвідомлена журналістика».

«І цей термін виправдовує політичну заангажованість журналістів, які мають не лише інформувати, але й ідеологізувати те, що пишуть. Дозволяє виправдати необ’єктивну журналістику», - вважає Ґжеґош Ґауден.

Він був учора у Львівському прес-клубі учасником дискусії на тему «Вплив ЗМІ на суспільні процеси в світі». Цю дискусію у рамках Форуму видавців у Львові організували Польський інститут у Києві та Інститут книжки. Модерував її – Андрій Куликов, ведучий телепрограми «Свобода слова» на каналі ICTV. Відео дискусії дивіться тут.

 

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу