У Польщі власники газет і телеканалів тиснуть на журналістів, щоб ті продукували прибуткову інформацію, - Ґжеґош Ґауден

12:28 14 вересня 2013 р.

  • 0

За 20 останніх років польські медіа еволюціонували від ключової ролі у встановленні демократії до виключно комерційного продукту, – переконує Ґжеґош Ґауден, директор інституту книжки у Кракові, публіцист.

Ще 20 років тому медіа відігравали ключову роль у встановленні демократії в Польщі. Але за останні кілька років я спостерігаю процес трактування медіа виключно як комерційний продукт. Вони стали форматними і їхня продукція опирається на дослідження спеціалістів: що конкретно сьогодні хоче купити глядач або читач. При цьому власники газет і телеканалів тиснуть на журналістів, щоб ті видавали продукт, який цікавий для глядача, а не слідували вищій місії, як це було раніше», - розповідає Ґжеґош Ґауден.

Журналіст додає, що також зараз спостерігає значні зміни у цій сфері. «Я був дуже здивований, що останнім часом з’явились медіа, які представляють інтереси консервативних правих сил. Це прихильники тих політичних течій, які існували ще в передвоєнний період. Виявилось, що ці політичні течії дожили до сьогодні, і представники цих течій купують медіа, щоб представляти свої інтереси. Вони пропагують дуже католицьке, консервативне бачення Польщі, виступають проти Європейського союзу», - каже Ґжеґош Ґауден.

Публіцист зазначає, що категорично не погоджується з таким баченням. Однак якщо такі медіа виходять на самоокупність, то є читач, слухач чи глядач, який готовий платити саме за цей продукт. Нині в Польщі виник такий незрозумілий термін як «самоусвідомлена журналістика».

«І цей термін виправдовує політичну заангажованість журналістів, які мають не лише інформувати, але й ідеологізувати те, що пишуть. Дозволяє виправдати необ’єктивну журналістику», - вважає Ґжеґош Ґауден.

Він був учора у Львівському прес-клубі учасником дискусії на тему «Вплив ЗМІ на суспільні процеси в світі». Цю дискусію у рамках Форуму видавців у Львові організували Польський інститут у Києві та Інститут книжки. Модерував її – Андрій Куликов, ведучий телепрограми «Свобода слова» на каналі ICTV. Відео дискусії дивіться тут.

 

Коментарі(0)

До теми

10:26 6 червня 2020 р.

22-26 червня профспілки готують марші, маніфестації, перекриття доріг, мітинги та збори, - голова у Львові

З 22 до 26 червня Федерація профспілок України планує всеукраїнську попереджувальну акцію протесту в Києві та регіонах, якщо законопроект №2681, який суттєво обмежує права профспілок, Верховна Рада розгляне в першому читанні. Профспілчани планують марші, маніфестації, перекриття доріг, мітинги та збори.

Рубрика: Політика

13:18 5 червня 2020 р.

Львівські та одеські журналісти проти створення нової громадської спілки журналістів

У Львівському пресклубі відбувся відеоміст Львів-Одеса: «Яким є ставлення професійних журналістів до утворення органу спільного регулювання-громадської спілки та його функцій згідно із законопроєктами «Про медіа»? Чому журналісти-члени НСЖУ або НМПУ мали би захотіли вступити у таку нову спілку?».

Рубрика: Політика

Останні новини

Спортивні бази Львівщини готові відкритися у другій половині червня

У Львові працюють моніторингові групи: порушників штрафуватимуть на 17-34 тис грн (відео)

Денис Шмигаль провів нараду щодо ситуації із Covid-19 у Львові та Львівській області

Кількість нових хворих на Covid зростає сім днів поспіль, - МОЗ

ВООЗ дала нові рекомендації із захисту від коронавірусу

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Профспілки захищаються від влади

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу