У Польщі не запросили президента РФ на 80-річчя початку війни

16:20 21 березня 2019 р.


Фото: pap.pl

У Варшаві відзначатимуть 1 вересня 80-річчя початку Другої світової війни в колі дружніх країн, які дотримуються міжнародного права і поважають суверенітет і територіальну цілісність інших держав.

На цьому, як повідомили в інофрмаційній агенції «РАР», наголосив міністр канцелярії президента РП Кшиштоф Щерський. «Відзначення 80-річчя агресії на Польщу, що стало початком світової війни, відбудеться в колі країн, з якими Польща тісно співпрацює заради миру на основі дотримання міжнародного права, поваги до суверенітету країн і їх територіальної цілісності», – заявив Щерський.

Міністр канцелярії президента РП додав, що порушення цих принципів було характерною ознакою дій агресорів в 1939 році і залишається найбільшою загрозою для миру сьогодні. У цьому зв'язку Щерський підкреслив, що заява МЗС РФ, яка назвала відзначення цієї річниці у Варшаві без участі Росії «ігноруванням історичної логіки», є «проблематичною» саме у контексті розвитку подій у вересні 1939 року.

Відтак, канцелярія президента Польщі не надіслала запрошення президентові РФ Владіміру Путіну на урочистості до 80-річчя початку Другої світової війни. За словами речника президента РП Блажея Спихальського, канцелярія запрошувала лідерів держав не за історичним принципом, а політичним.

До Варшави запрошено лише лідерів країн ЄС, НАТО, «Східного партнерства», а також Генерального секретаря ООН. В МЗС Росії негативно відреагували на це.

dailylviv.com

До теми

17:59 27 вересня 2020 р.

250 українських військових вилетіли зі Львова в Конго

В командуванні сухопутних військ ЗСУ відбулись проводи військовослужбовців чергової ротації вертолітного загону місії ООН зі стабілізації в Демократичній Республіці Конго.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу