У Польщі буде найбільше американське командування на східному фланзі НАТО | Новини Львова

У Польщі буде найбільше американське командування на східному фланзі НАТО

13:54 31 липня 2020 р.

  • 1
Американські військові під час параду в Польщі

Американські військові під час параду в Польщі

Про це заявив міністр оборони Польщі Маріуш Блащак. Він також повідомив, що США перекинуть до Польщі ще щонайменше 1000 солдатів.

«Американське командування корпусу у Польщі буде найбільшим американським командуваннях сухопутних сил на східному фланзі НАТО. Це, безсумнівно, велике досягнення», – наголосив міністр оборони Польщі Маріуш Блащак на хвилях Польського радіо, пише DailyLviv.

, яЗа його словами, до Польщі з Німеччини потрапить ще щонайменше 1000 американських солдатів. Блащак нагадав, шо на нещодавній пресконференції секретар оборони США Майк Еспер сповістив, що 6,5 тисяч розміщених нині в Німеччині солдатів потрапить до США і тільки звідти вони будуть «потрапляти до Європи та на інші континенти».

«Це буде залежати від рішення США. Ми спираємо наші знання на інформацію Еспера, який сказав про те, що буде більше солдатів США у Польщі. А це число, щонайменше 1000, вписане у декларацію, підписану президентами США та Польщі торік», – зазначив Блащак.

Як сказав міністр, «політичні розмови» щодо угоди зі США завершені, а нині обидві сторони «працюють над змістом договору». На його підставі у Польщі мають розгорнути командування корпусу. «Це буде найважливіше подібне командування в Європі, у цій частині, на східному фланзі НАТО. Командувати американськими силами на всьому східному фланзі будуть з цього командування», – заявив він.

Маріуш Блащак також наголосив, що перемовини з американцями завершені і невдовзі підпишуть остаточну угоду у справі тривалої присутності військ США у Польщі.

У середу міністр оборони США Марк Еспер повідомив, що Пентагон розпочне виведення приблизно 12 тисяч американських солдатів з Німеччини, з яких 5,6 тисячі перекинуть до інших держав НАТО. Еспер пояснив, що з Німеччини війська США перемістять до Бельгії та Італії. В Італії будуть розміщені, зокрема, винищувачі F-16, а до бельгійського Монса перекинуть розміщене нині у німецькому Штутґарті Європейське командування Збройних сил США (EUCOM). Він анонсував теж зміцнення військової присутності Сполучених Штатів у регіоні Чорного моря.

Очільник Пентагону також заявив, що американська сторона планує ротацію до Польщі «„провідного елементу” новоствореного командування V Корпусу армії США» після підписання Варшавою «угоди про оборонну співпрацю та угоди про поділ навантаження, як було раніше обіцяно». Американський міністр оборони додав, що, «можливо, є теж інші можливості направлення до Польщі та країн Балтії додаткових сил».

Еспер повідомив, що США почнуть операцію перекидання військ уже в найближчі тижні. За його словами, переміщення коштуватимуть декілька мільярдів доларів і триватимуть декілька років. Він висловив переконання, що цей крок зміцнить НАТО і допоможе збільшити можливості стримування Росії.

Це реалізація попередніх заяв президента Дональда Трампа про виведення з Німеччини частини американського контингенту. Він пояснив своє рішення зокрема тим, що Берлін недостатньо витрачає на оборону у межах НАТО.

dailylviv.com

Коментарі(1)

666

14:16 31 липня 2020 р.

Відповісти

... і що за "цяцьки" пообіцяло оте "американське" полякам за їхнє ворушіння проти Росії ? ... та отримати ті "цяцьки" зможуть не тільки лишень усі .. мало хто зможе їх отримати ... це ж скільки тре отих звивин , щоб це зрозуміти ... ( і про "цяцьки" від "американських" , і про розумні "звивини" -- це не тільки про поляків) ... Слава Україні ! ...

До теми

20:19 31 липня 2020 р.

В Україні буде 35 сучасних прикордонних інспекційних постів. Один з них - на Львівщині

За ініціативи Мінекономіки та підтримки Уряду найближчим часом буде відновлено фінансування будівництва сучасних прикордонних інспекційних постів у рамках Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство».

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Загрози для свободи слова від законопроєкту “Про медіа” 2693-д

Рубрика: Політика

Забудова у Львові під корупційним дахом

Рубрика: Економіка

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Антиукраїнець - книга Олександра Савченка

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу