У першій розмові з Сі Мерц замовив слово про Україну
20:21 23 травня 2025 р.
Канцлер ФРН закликав голову КНР підтримати зусилля Європи та США для досягнення якнайшвидшого припинення вогню в Україні.
Про це повідомляє DW, пише DailyLviv.com. Канцлер ФРН Фрідріх Мерц (Friedrich Merz) у телефонній бесіді з головою КНР Сі Цзіньпіном закликав його підтримати міжнародні зусилля щодо припинення вогню в Україні, повідомив офіційний представник уряду ФРН Штефан Корнеліус (Stefan Kornelius) у п'ятницю, 23 травня.
Мерц у своїй першій після вступу на посаду канцлера телефонній розмові з Сі розповів йому про "спільні зусилля Європи та США" для "досягнення якнайшвидшого припинення вогню" в Україні і закликав Пекін підтримати ці зусилля, заявив Корнеліус. Він зазначив, що Мерц і Сі наголосили на готовності "працювати разом у партнерстві для вирішення глобальних проблем".
"Канцлер і голова Сі наголосили на важливості економічних відносин між Німеччиною та Китаєм", - повідомив також офіційний представник уряду ФРН, додавши, що Фрідріх Мерц особливо підкреслив "важливість чесної конкуренції та взаємності". Сторони домовилися "продовжити прямий обмін думками найближчим часом з метою подальшого розвитку німецько-китайської співпраці", додав Штефан Корнеліус.
Як нагадує агентство AFP, Німеччина вже давно закликає Пекін надати німецьким компаніям у КНР ті самі права, на які претендують китайські корпорації у ФРН. Єврокомісія звинувачує Китай у наданні незаконних субсидій, що порушують конкуренцію, китайським виробникам електромобілів. З цієї причини Євросоюз запровадив у жовтні минулого року додаткові мита у розмірі до 35,3 відсотка на електромобілі з КНР.
Крім того, західні країни звинувачують Пекін у підтримці Росії у різних сферах економіки та відмові дистанціюватися від Кремля після початку російського вторгнення в Україну.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook