У майданівців був запасний «львівський» план, – Парубій

12:10 2 жовтня 2018 р.


Фото: pravda.com.ua

Голова Верховної Ради Андрій Парубій, який був керівником самооборони Євромайдану, заявлив, що в активістів був запасний план на випадок, якщо не вдасться втримати Майдан.

Про це Андрій Парубій розповів в інтерв’ю інтернет-виданню «Українська правда». Голова Верховної Ради нагадав: «Коли почалися розстріли, не було нарад, тоді вже був бій. Перші смерті – це було щось неймовірно складне. Маса поранених, маса загиблих…. Це була велика трагедія, але наша мета була втримати Майдан. Ніхто не знає, я вперше це кажу, але був запасний план – якщо Майдан не втримається, переїжджати на Західну Україну».

Андрій Парубій запевнив: «Оскільки всі ради і адміністрації Західної України перебували під нашим контролем, ми мали організувати там супротив, у Львові. Коли мене відвезли у лікарню після поранення і газового отруєння ввечері 18-го, мені прийшов сигнал: «Андрію, не вертайся на Майдан, зразу їдь у Львів, організовуй там штаб».

Голова Верховної Ради повідомив також: «Прізвище не називатиму. Я сказав: «Це мій Майдан, я нікуди звідси не поїду». Зірвав крапельниці та повернувся на Майдан. Всі наші сили були спрямовані на те, щоб його втримати».

Андрій Парубій розповів також: «Ідея про переїзд до Львова була в дуже вузькому колі. І я навіть не знаю, чи достатньо коректно роблю, коли про це говорю. Якби нас тоді давили танками, ми мали б відступати. Але не могли просто розійтися. У майданівців було відчуття, що вони переможуть».

dailylviv.com

До теми

15:00 18 червня 2021 р.

Сергій Доротич зізнався у Львові про те, ким проплачений Рух #SaveФОП і зв'язки з олігархами

Рух #SaveФОП оголосив про всеукраїнську мобілізацію на акцію «Похорон мікробізнесу», яка запланована на 29 червня о 10.00 в Києві на Майдані Незалежності.

Рубрика: Політика

09:21 17 червня 2021 р.

Сьогодні у Львові депутати голосуватимуть проти узаконення гендеру

Міжфракційне депутатське об'єднання Львівської міської ради заперечує просування гендерної ідеології в законодавство України і запровадження ідеологічно-медичних понять “сексуальна орієнтація” та “гендерна ідентичність” у Кримінального кодексі та Кодексі про адміністративні правопорушення.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу