У Львові започаткували нову військову частину – українсько-литовсько-польську бригаду (оновлено)

22:10 24 липня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Віце-прем’єр міністр і міністр національної оборони Республіки Польща Томаш Семоняк повідомив у п’ятницю: «Підписання технічної угоди є фактичним початком функціонування бригади».

Сьогодні, 24 липня, керівники оборонних відомств України, Польщі та Литви підписали в академічній залі львівської Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного технічну угоду щодо аспектів функціонування спільної українсько-литовсько-польської військової частини «Литполукрбриг» та її командування. «Підписання технічної угоди є фактичним початком функціонування бригади, і вже в найближчі місяці її військові розпочнуть навчання», – зазначив напередодні Віце-прем’єр міністр і міністр національної оборони Республіки Польща Томаш Семоняк.

У складі спільної українсько-польсько-литовської військової частини проходитимуть службу 545 українських військовослужбовців. Від Польщі до спільної бригади увійдуть до двох тисяч осіб, а від Литви – до 350 військовослужбовців. Згодом чисельність військовослужбовців збільшуватиметься.

За словами Томаша Семоняка, зараз Польща повністю готова до прийому українських та литовських військовослужбовців, які проходитимуть службу у спільній бригаді. Натомість міністр оборони України, генерал-полковник, Степан Полторак, наголосив: «Для Міністерства оборони України ця подія є дуже значущою. Впевнений, що розпочата сьогодні справа матиме гарне продовження, і обмін досвідом та спільні навчання підрозділів проходитимуть системно, планово та успішно». 

Після підписання технічної угоди українська сторона найближчим часом планує провести робочу зустріч спільної тристоронньої координаційної групи з питань функціонування бригади та підготовки командування спільної військової частини. 18 офіцерів, які увійдуть до керівного складу бригади, будуть направлені для проходження служби та навчання до Польщі.

Про це повідомили сьогодні, 24 липня, в прес-службі міністерства оборони України. Своєю чергою, в прес-службі обласної державної адміністрації. Розповіли в п’ятницю «Щоденному Львову»:

«Міністр оборони України Степан Полторак, віце-прем‘єр-міністр і міністр національної оборони Республіки Польща Томаш Семоняк, міністр охорони краю Литовської Республіки Юозас Олекас підписали у п'ятницю, 24 липня, у Львові тристоронню 

 ехнічну угоду між міністерством охорони краю Литовської республіки, міністерством національної оборони Республіки Польща та міністерством оборони України щодо функціонування спільної військової частини «Литполукрбриг», до складу якої увійдуть 2000 солдатів Війська Польського, 350 осіб від Литовської республіки та 545 військовослужбовців Збройних Сил України. Спільний підрозділ створено задля підвищення рівня взаємної довіри та співпраці між країнами, а також безпеки в регіоні. 

Зміцнення військової співпраці між державами дозволить опанувати передові оперативні стандарти підготовки військ та досягти оперативної взаємосумісності. «Перше навчання новоствореної бригади відбудеться вже наприкінці цього року, на початку наступного, – зазначив Степан Полторак. – Це надасть нам можливість іти у правильному напрямку під час реформування Збройних Сил України».

За словами Степана Полторака, військовослужбовців ЗСУ активно залучатимуть до спільних заходів з підготовки штабів, тренувань, навчань для підвищення рівня оперативних спроможностей. Досвід військовослужбовців бригади дозволить запроваджувати сучасні стандарти із планування, забезпечення та застосування військ у загальну систему підготовки Збройних Сил України.

«Бригада стане основною платформою для подальшої військової співпраці між нашими країнами, – сказав  віце-прем‘єр-міністр і міністр національної оборони Республіки  Польща Томаш Семоняк. – У наступному році у Варшаві відбуватиметься саміт НАТО. Як господарі саміту ми хотіли б, щоб питання співпраці НАТО з Україною стало найважливішим. Україна своїми реформами у ЗСУ на це заслужила. У Польщі ми поважаємо те, що робить Україна на Сході своєї держави у боротьбі за територіальну єдність».

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка підписання угоди про спільну Литовсько-Польсько-Українську військову бригаду назвав історичною подією і для Львівщини, і для України. Він також зазначив: «Львівщина стала базою для історичного підписання. Пройдуть десятки років й історики скажуть, що це був перший крок у інтеграції України до Євроатлантичних оборонних структур. І те, що такий факт відбувся на Львівщині означає одне: наша земля знову стала історичною базою для покращення обороноздатності держави. Наші люди, які відстоюють Незалежність на Сході, наші люди, які вибороли свою самоідентичність на Майдані заслуговують на те, щоб ця знакова подія відбулася саме на Львівщині».

Натомість на «Радіо Свобода»  розповіли в п’ятницю:

«Україна, Польща та Литва сформували військову бригаду, яка дислокуватиметься у польському місті Любліні. Військові експерти називають це історичною подією і політичним кроком, який наблизить Україну до НАТО. Як і коли застосовуватиметься литовсько-польсько-українська бригада? Які завдання і мета її створення?

Ще у 2007 році представники трьох країн – України, Польщі, Литви – оголосили про амбіцію створити спільну військову бригаду. Торік у вересні у Варшаві уряди трьох країн підписали угоду про діяльність військового підрозділу.

Врешті, усі технічні питання обговорили і підписали відповідний документ про функціонування бригади. Упродовж місяця координаційна група визначиться із діяльністю і до кінця року має відбутись перше спільне навчання. Вісімнадцять українських офіцерів мають бути направлені на постійну службу у Польщі.

«Штаб бригади у Любліні вже повністю готовий і чекає наших партнерів. Ми у Польщі покладаємо великі надії на цю бригаду, хочемо, аби якомога швидше розпочались навчання, щоб ця бригада стала основою для співпраці поміж трьома державами, підтримкою для реформування Збройних сил України», – наголосив міністр національної оборони Польщі Томаш Семоняк.

Головна мета створення спільного військового підрозділу – це поліпшення безпеки у регіоні розташування трьох країн, обмін досвідом, підготовка солдатів. Міністр оборони України Степан Полторак наголосив: «Можливість для українських військовослужбовців вчитись, згідно зі стандартами НАТО у Польщі і Литви. Ми вже спланували кілька навчань, це дасть нам можливість правильно реформувати Збройні сили».

На сході України триває збройний конфлікт, і українські військовослужбовці борються не лише за незалежність своєї країни, але й безпеку всієї Європи, зауважив міністр охорони краю Литви Юозас Олекас. Він також зазначив: «Ми підтримуємо Україну і підписання технічної угоди про функціонування бригади показує нашу солідарність і підтримку України, розвитку Збройних сил».

Найчисельнішою у складі бригади є польська група – 2000 солдатів, від Литви –350 осіб, від України – 545. Командуватиме бригадою польський офіцер, начальником штабу призначили військовослужбовця Литви, постійно у Польщі, у місці дислокації перебуватимуть 18 українських офіцерів 80-ї аеромобільної бригади, а решта складу змінюватиметься залежно від тематики навчань.

Функціонування литовсько-польсько-української бригади передусім – політичне рішення, яке демонструє світові, що адвокатами України у Європі є Польща і Литва. Військовий експерт Віталій Юрчук наголосив:

«Саме ці держави відкрито висловлюють свою підтримку Україні. Оскільки багато країн заявляють про те, що не хочуть бачити Україну в НАТО, тому так важливо шукати нових форматів розвитку регіональної безпеки.

Зараз Україна намагається активізувати свою діяльність у рамках регіональної безпеки з сусідніми державами. У першу чергу це політичне рішення і важливо щоби воно не залишилось на папері, якщо не будуть проводитись навчання, бо вже маємо досвід із батальйоном «Тиса», який попри проведення спільних навчань ніколи не був задіяний».

За словами Віталія Юрчука, дуже важливо чітко визначитись, як і коли бригада буде застосовуватись: виконуватиме резолюції Ради безпеки ООН, чи діятиме як окремий підрозділ, чи буде складовою частиною НАТО. Власне, від того, які будуть ставитись завдання перед бригадою, і буде залежати її майбутнє.

Однак, на запитання кореспондента «Радіо Свобода» – «Як і коли застосовуватиметься бригада» – ніхто з міністрів конкретно не відповів. Тим часом посол США в Україні Джеффрі Пайєтт зауважив під час перебування на Яворівському полігоні, що США цьогоріч надала Україні для силових структур 200 мільйонів доларів, зокрема на проведення навчань, на придбання обладнання – легких мінометів, рацій, також на закупівлю аптечок, транспорту.

Для прикладу, якраз цими днями в Україну надійшло ще сто «Хамерів». «Ця американська допомога спрямована на те, щоб Україна була спроможною захистити свою територіальну цілісність. І такою є позиція Великої Британії, Польщі, Литви, Канади та інших країн», – зауважив посол.

Про це повідомили сьогодні, 24 липня, на «Радіо Свобода».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проти всіх форм рабства - дослідження

Рубрика: Ситуації і пригоди

Звіт депутата ЛОР Олександра Ганущина перед виборцями

Рубрика: Політика

XI Міжнародний органний фестиваль

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу