У Львові за рік створена 341 ГО, у Дніпропетровську – 216

00:00 13 травня 2015 р.

Громадські організації часто створюють політики для того, щоби потім під цим брендом створити політичну партію. Або ж з меркантильною метою – щоби відчужити майно.

Про це сьогодні, 12 травня, у Львівському прес-клубі, під час відеомісту між Львовом і Дніпропетровськом на тему: «Як розпізнати «кишенькові» громадські організації, які «приватизовують» громадську думку у Львові і Дніпропетровську?» заявив в.о. начальника головного управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський.

- Самі політичні партії і наші депутати намагаються розмити поняття «громадянське суспільство» і «політична партія». Для чого спочатку створювати громадську організацію, щоб потім її перереєстровувати в партію? Це реально свідома маргіналізація громадянського суспільства. Дуже часто громадські організації створюються для того, щоби відчужити майно, - каже чиновник.

А ось громадський діяч, голова Громадської ради при Львівській облдержадміністрації Степан Середа не зовсім погоджується з ним.

- Завжди так є – громадськість активізується, коли є якісь проблеми чи в державі – негаразди. Тому нічого дивного, що за останній рік кількість громадських організацій виросла. Ми знаємо, скільки є громадських волонтерських організацій. Хоча , знаємо, що багато людей готуються балотуватися в ту чи іншу раду. Тому і створюються громадські організації на вимогу часу. Час проходить, вони відмирають, через якийсь час вони знову можуть оживитися. Я впевнений, що у Верховній Раді не знайдеться жодного народного депутата, який не має своєї громадської організації. Він її створив, він її фінансує і використовує для певних речей.  

Звісно, органи юстиції стежать за дотримання законності. Проте не вони приймають рішення щодо припинення діяльності громадських організацій.

- Ми проводимо перевірку саме на наявність документів, які передбачені чинним законодавством, а також правильність і мету діяльності громадських об’єднань. Сказати, чи законну веде діяльність організація, чи не законну, ми не можемо, тому що на день реєстрації всі документи відповідають чинному законодавству. Але згідно з рішенням суду було припинено діяльність близько 12 громадських організацій за останній рік, - повідомила головний спеціаліст реєстраційної служби Дніпропетровського міського управління юстиції Діана Щогла.

Її колега зі Львова, начальник відділу легалізації та реєстрації громадських формувань реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції  Галина Сапіга зауважила, що у Львові є тільки один такий випадок.

Довідка. У Дніпропетровську зареєстровано 2 300 громадських організацій, з них за останній рік – 216 новостворених. У Львові – 1 096, з них 341 з’явилася за останній рік.Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

12:36 30 жовтня 2020 р.

КГБ рекомендувало Віталія Коротича для встановлення «культурних контактів» з українською діаспорою

Центр досліджень визвольного руху спільно з архівом Служби безпеки України та Архівом національної пам’яті публікує у вільному доступі оцифровані копії документів з архівів КҐБ про членство УРСР в ООН.

Рубрика: Політика

21:58 29 жовтня 2020 р.

У другий тур виборів мера Львова виходять Андрій Садовий і Олег Синютка, - ТВК

Міська територіальна виборча комісія оголосила результати першого туру виборів мера Львова. У другий тур виходять Андрій Садовий і Олег Синютка, розрив між якими перевищив 20 тис. голосів.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу