У Львові вимагали відставки прокурора області (відео, оновлено)

16:15 27 червня 2014 р.


Фото: Роман Балук/ZIK

Як пояснив один із пікетувальників, Володимир Гураль не пройшов люстрацію, а під час Майдану був високопоставленим чиновником в ГПУ, через якого проходили справи, порушені проти учасників протестів.

Агенція «Інтерфакс-Україна» інформує сьогодні, 27 червня, в повідомленні «У Львові активісти вимагали відставки прокурора області»:

«Близько 50 активістів сотні самооборони «Білі горвати» провели в п'ятницю пікет біля будівлі прокуратури Львівської області з вимогою відставки прокурора області Володимира Гураля. Представник «Білих Горватів» Максим Самотий сказав журналістам, що є декілька причин, за якими вони вимагають відставки В.Гураля. 

«Перш за все, він єдиний з керівників не пройшов люстрацію. Крім того, Гураль під час Майдану був високопоставленим чиновником в Генпрокуратурі, через якого проходили справи, порушені проти учасників протестів», – сказав він. 

Учасники пікету весь час були в барабан і бочки і скандували «Гураля за грати!», «Гураля на смітник історії!», «Геть хабарників!», А також скандували перероблену фанатську речівку. Також вони тримали в руках транспаранти: «Прокурора на нари!», «Гураль – ворог майдану!», «Прокурор -« у законі »злодій!». 

Активісти вимагали, щоб прокурор області вийшов до них і написав рапорт про відставку, але представник прокуратури області заявив, що в даний час В.Гураля на місці немає і запропонував кільком представникам пройти в приміщення для зустрічі. На цю пропозицію пікетчкі відповіли відмовою.  Учасники акції привезли під будівлю прокуратури тачку з кількома мішками екскрементів і гною, які під кінець пікету викинули під входом до прокуратури області.  На місці акції знаходилися близько 10 співробітників МВС».

Натомість Львівська обласна прокуратура відреагувала на вимоги відставки її керівника в «Повідомленні для засобів масової інформації» так:

«Вже тривалий час на території нашої області існує ряд громадських організацій, окремі представники яких під приводом відстоювання інтересів громадян що боролися на «Майдані» з першого дня, в своїх інтересах, інтересах третіх осіб втручаються в діяльність правоохоронних органів, в т.ч. звертаються до прокуратури із запитами та зверненнями, які містять вимоги та вказівки стосовно конкретних кримінальних проваджень, що суперечить чинному законодавству України. Зокрема, ніхто не вправі звертатися до органів прокуратури і прокурорів з вимогами, пропозиціями чи вказівками у конкретних справах з питань підтримання державного обвинувачення в суді, представництва інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом, нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання і досудове слідство, нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян, а також до слідчих прокуратури з питань досудового слідства у конкретних кримінальних справах, що підтверджується рішенням Конституційного суду України від 16.04.2000.

Однак, окремі представники Львівської Молодіжної Крайової Скаутської Організації «Білі Горвати» під приводом подачі звернень на прийомі прокурора області про події, які набули суспільного резонансу, зокрема, діяльності Львівського «Беркуту» в м.Києві та дорожньо-транспортної пригоди за участі водія на автомобілі «Лексус», вимагали також прийняття певних конкретних рішень у кримінальному провадженні. Так, один з представників вказаної громадської організації під приводом погроз систематичного пікетування органів прокуратури області вимагав зміни запобіжного заходу громадянину Ш., який утримується під вартою та обвинувачується у вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинах за ч.1 ст.14, ч.3 ст.27, п.11 ч.2 ст.115 КК України, тобто організації вчинення готування до умисного вбивства, вчиненого на замовлення та ч.4 ст.190, ч.4 ст.358, ч.1 ст.366 КК України, а саме заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненого в особливо великих розмірах, службового підроблення, вчиненого за попередньою змовою групою осіб та використання підробленого документу.

Обвинуваченому обгрунтовано обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, його вина повністю доведена зібраними у справі доказами. Державне обвинувачення здійснюється органами прокуратури області.

Слід також зауважити, що згідно статуту цієї організації, метою їх діяльності та основними завданнями є сприяння всебічному, патріотичному вихованню української молоді на засадах українських традицій, виховання молоді на свідомих, відповідальних і повновартісних громадян України, в т.ч. захист прав та задоволення інтересів своїх членів. За таких обставин окремі особи, в своїх інтересах та інтересах третіх осіб використовуючи громадські організації, незаконно втручаються в діяльність правоохоронних органів, а тому попереджаємо представників підприємств, установ, організацій всіх форм власності щодо недопущення таких проявів у будь-якій формі, оскільки за це наступає передбачена законом відповідальність».


Відео: ZIK

dailylviv.com

До теми

23:06 27 липня 2021 р.

Захищати власну незалежність та підтримувати сусідів: Польща має намір збільшити армію

Газета «Rzeczpospolita»у статті «Мрія про військову міць» пише про наміри збільшити чисельність польської армії до 250 тисяч осіб, щоб дорівнятися Франції (270 тис.) чи Україні (255 тис.), і бути більшою, ніж армії Німеччини (185 тис.), Ізраїлю (170 тисяч) чи Великобританії (195 тисяч).

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу