У Львові пом’янули 118 полеглих в Афганістані земляків (відео, оновлено)
21:38 15 лютого 2016 р.
Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації
Біля пам’ятного знаку на вулиці Батуринській відбулося громадське віче.
Сотні учасників бойових дій у Львові вшанували пам’ять загиблих воїнів-афганців. У цій війні взяли участь понад 160 тисяч громадян України. У цинкових домовинах додому привезли 3745 українців, із них 118 були жителями Львівщини.
Пішою ходою сотні людей, в тому числі і колишні воїни-афганці, пройшлись вулицями Львова до пам’ятника воїнам Львівщини, які загинули в Афганістані у 1979-1989 роках. Тут відбулась екуменічна молитва. Учасники бойових дій у руках тримали портрети загиблих побратимів.
Про це повідомили сьогодні, 15 лютого, «Радіо Свобода». Натомість у прес-службі Львівської обласної державної адміністрації розповіли в п'ятницю:
«У понеділок, 15 лютого, на Львівщині вшанували пам’ять українських військових, які загинули під час бойових дій на території інших держав та відзначили 27-му річницю виводу військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. Спершу відбулася урочиста хода ветеранів Афганістану, яка розпочалася від площі Євгена Петрушевича.
Далі учасники пройшлися вулицею Саксаганського, проспектами Тараса Шевченка, Свободи, В’ячеслава Чорновола. На проспекті Свободи учасники ходи поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченкові. Завершилася урочиста хода біля пам'ятного знаку «Громадянам Львівщини, полеглим в Афганістані в 1979-1989 роках». Спершу керівництво області та міста, громадськість, воїни-афганці, українські військові поклали квіти до пам'ятного знаку.
Опісля відбулося громадське віче. Під час свого виступу перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський зазначив: «Сьогодні вшановують учасників бойових дій на території інших держав та відзначають 27-му річницю виводу військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. Дозвольте низько вклонитися всім тим, хто пройшов Афганістан. Воїни-афганці були активними учасниками Майдану та одними з перших пішли захищати кордони нашої держави сьогодні. Ми сильні, бо єдині. Ми обов’язково переможемо, бо з нами Бог і на нашому боці правда».
Окрім цього, біля пам’ятного знаку «Громадянам Львівщини, полеглим в Афганістані в 1979-1989 роках» священики християнських конфесій відправили екуменічну панахиду. Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возьняк висловив вдячність воїнам-афганцям за ініціативу спорудження храму, який будують поблизу пам’ятного знаку. Ігор Возьняк освятив хрест біля майбутньої церкви та наріжний камінь.
Раніше в прес-службі міської ради розповіли в п'ятницю «Щоденному Львову»:
«Сьогодні, 15 лютого, у місті відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та виводу військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан». Заходи розпочалися урочистою ходою за маршрутом: площа Петрушевича – вулиця Саксаганського – проспект Шевченка – проспект Свободи – вулиця Чорновола – вулиця Під Дубом – пам'ятний знак «Громадянам Львівщини, полеглим в Афганістані в 1979- 1989 роках» на вулиці Батуринській.
Опісля відбулося урочисте покладання квітів до пам'ятного знаку «Громадянам Львівщини, полеглим в Афганістані в 1979-1989 роках». Священнослужителі різних конфесій відправили екуменічну панахиду, після якої біля пам’ятного знаку відбулося громадське віче. Також відбулось освячення хреста та каменю церкви, яку збудують неподалік пам’ятного знаку.
Зокрема, міський голова Львова Андрій Садовий зазначив: «Війна завершується тоді, коли з почестями хоронять останнього воїна, який брав в ній участь. Щороку ми збираємось тут разом, щороку ми маємо надію, що завтра буде краще. Не є так сьогодні. На превеликий жаль, ми маємо двійні-трійні стандарти. Ми згадуємо тих наших земляків, які віддали своє життя в Афганістані, ми сьогодні згадуємо тих хлопців, які загинули на Майдані, які вмирають на війні, україно-російській. Я би хотів, що ми так це називали, бо це ніяке не АТО. Треба говорити правду. Якщо би були правдиві накази, правдива ситуацію, можливо, не було б такої біди. Часто питають, а коли це закінчиться. Коли рівень життя українців буде в два-три рази вищий, ніж в Росії і інших країнах. Тому у владі повинні бути люди, які повинні працювати для людей. Ви, афганці, завжди перші. Дякую за те, що ви завжди говорите правду, подобається вона комусь чи ні. Низький вам уклін».
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook