У Львові освятили пам'ятний знак полеглому бійцю й волонтеру Вікторові Гурняку (відео, оновлено)

17:32 19 жовтня 2015 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської міськради

На Личаківському кладовищі відбулось освячення пам’ятного знаку загиблому Герою.

У Львові відкрили та освятили пам'ятний знак загиблому бійцеві батальйону «Айдар» та фотокореспонденту Віктору Гурняку. На могилі загиблого встановили символічну фотокамеру, на якій викарбували кадр з останнього знімка, зробленого Віктором Гурняком.

На Личаківському кладовищі на роковини загибелі добровольця зібралися його друзі, колеги-фотокореспонденти, бойові побратими, а також місцеві пластуни. Рік тому Віктор Гурняк загинув під час мінометного обстрілу на Сході, вивозячи поранених у безпечне місце. У чоловіка залишилася дружина та донька.

Дружина Віктора Гурняка Ірина запевнила: «Я відчуваю гордість за відданого Україні чоловіка. Що моя Юстинка мала такого батька і я робитиму все, щоб пам'ять про нього жила вічно».

А товариш Віктора Гурняка Петро Задорожний зазначив: «Я стараюся не сумувати, не горювати, а цей сум перетворювати в якусь працю. Ми цілий рік робили його виставки, по Україні, закордоном, велась активна робота. Тепер його фотографії включаємо в інші, більш глобальніші проекти. Думаю, це буде йти далі».

Про це повідомили сьогодні, 19 жовтня, на телевізійному «5 каналі». Натомість у прес-службі міської ради розповіли в понеділок «Щоденному Львову». 

«Сьогодні відбуваються заходи з вшанування пам’яті фотографа, волонтера та вояка АТО Віктора Гурняка, який 19 жовтня 2014 року загинув в бою в Луганській області. У храмі Андрія Первозванного пройшла поминальна Літургія, також на Личаківському кладовищі відбулось освячення пам’ятного знаку.

Єпископ-помічник Львівської архієпархії УГКЦ, преосвященний владика Венедикт (Алексійчук) розповів:

«Рік назад, як грім серед ясного неба, пролунала для усіх нас звістка про смерть Віктора, пролунала тому, що прийшов його час. Ми кажемо, що Бог забирає людину тоді, коли вона готова до зустрічі з ним, але ми не знаємо, коли цей час настане.

Ми проживаємо наше життя так, ніби житимемо вічність. Ми ніколи несвідомі того, що кожний наш день, кожна година все ближче до того, коли закінчиться наше життя. І коли ми дивимося на Віктора, який був людиною, як кожен з нас, бачимо, що він цінував життя, любив його, любив людей, а найбільше, мені здається, що він вмів уміло вкладати своє життя. Дуже важливо вміло вкласти життя та вміло його вживати.

Сьогодні ми зібрались, щоб з одної сторони згадати Віктора, його життя, але поруч зі спогадами брати у приклад ті гарні речі, які від нього можемо почерпнути, щоб застосувати у своєму житті. Він прожив своє життя і має з чим стати перед Богом.

Кожен з нас рано чи пізно стане перед Богом і тому цінуймо життя і берімо за приклад таких осіб, таких героїв, яких дарує нам наш народ. Це важливо тому, що розуміємо, що в нашому народі є такі люди і що в кожному з нас живе потенційно герой».

Також сьогодні о 20.00 годині біля музею Арсенал (з боку вулиці Братів Рогатинців) відбудеться презентація фотопроекту про війну на Донбасі пам'яті Віктора Гурняка».

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини