У Львові вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні ходою «Ми збережемо Віру» (відео)

15:55 19 лютого 2015 р.


Фото: Юрій Дячишин / прес-служба Львівської міської ради

Як повідомили в четвер «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР завтра в місті також відбудеться акція «Свіча пам’яті», а в неділю – екуменічна панахида та покладання квітів.

«У Львові відбулась тиха хода «Ми збережемо Віру» пам’яті Героїв Небесної Сотні», – повідомили сьогодні, 19 лютого, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради, конкретизуючи при цьому:

Львів вшановує Героїв Небесної Сотні. З цієї нагоди у місті сьогодні відбулась тиха хода «Ми збережемо Віру» та флеш-моб.

Завтра відбудеться акція «Свіча пам’яті», в неділю – екуменічна панахида та покладання квітів. Також вперше на місці поховань на Личаківському кладовищі (поле №67) буде піднято державний прапор України. 

Сьогодні, в рамках вшанування пам’яті борців за волю та гідність України, відбулась тиха хода «Ми збережемо віру», яка розпочалась о 13.00. Під час ходи учнівська та студентська молодь організовано пройшла від Львівських університетів до площі перед пам’ятником Т. Шевченку (пр. Свободи).

Відтак, збір студентів та учнівської молоді відбувся на площі перед ЛНУ ім.І.Франка та на площі перед НУ «Львівська політехніка». Далі колони попрямувала на пр Свободи. На площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбувся флеш-моб, учасники якого прикрасили конструкцію біля пам’ятника власноруч зробленими маками.

Також відбулась екуменічна панахида, під час якої ректор ЛНУ імені Івана Франка, професор Володимир Мельник зазначив:

«Сьогодні – це день великої скорботи. Але це також день великої пам’яті про тих українців, які роблять Україну сьогодні, завтра і на завжди незнищенною і незламною. 

Рік тому на Майдані жорстоко, цинічно розпочалась розправа і вбивство над українцями, які виступили проти антиукраїнсько-бандитського режиму Януковича. За що вони виступили?

Вони виступили за пільги, за блага для себе та своїх сімей, за окремішність в Україні? Ні. 

Вони виступили лише за одне єдине благо – природне, суверенне, Богом дане право бути вільною людиною на своїй рідній зелі. Вони виступили за те, щоб внутрішнє право на свободу було поєднане з не меншим правом гідності. 

Коли ми говоримо про жертви, про Небесну Сотню, яка сьогодні є фундаментом України, ми схиляємо у світлій пам’яті, в скорботі, молитві свої голови, свої почуття перед ними. Вони мали своє майбутнє, але віддали своє життя заради нас, заради майбутнього України.

Серед тих, хто залишився у нашій пам’яті і історії України, є багато студентів нашого славного Франкового університету. Це Ігор Костенко, студент географічного факультету, Богдан Сольчаник, студент історичного факультету, Сергій Кемський.

Ми не забудемо їх. Вони сьогодні там, де Бог дає нам право вірити, дає нам право зміцнити цю віру нашими кроками, нашим поступом, щоб створити ту Україну, за яку вони відали своє життя. Сьогодні ми схиляємо голови і вшановуємо пам’ять тих борців, які загинули на східному фронті проти російського агресора. 

Ми сьогодні придумали фразу «неоголошена війна». Вона оголошена – і в мілітарному плані, і в дипломатичному, і в політичному, в інформаційному.

Назвавши це, що відбувається на Сході, громадянською, братовбивчою війною, від нас хочуть відібрати історію і сьогодення. Це не громадянська війна. Це війна проти російського агресора.

Звертаюсь від імені старших колег до молодших колег студентів, ви – сіль землі. Ви вірите в Україну, ваші побратими віддали життя за ту Україну, яку ми разом будемо творити, яка буде відповідати європейським стандартам, але і українському духу.

Я переконаний, що, не зважаючи на те, що ми різні за місцем народження, за вподобаннями, ми всі єдині в одному – ми любимо Україну. Я переконаний в тому, що ми не віддамо ні сторінки нашої славної, місцями і трагічної історії, ми не віддамо наше майбутнє, ми не віддамо нашу Україну. Бо ми, українці, маємо бути на своїй землі, у своєму дому».

Натомість студентський мер Львова Євген Филипець звернувся до присутніх із такими словами:

«Є скарби, які закопані в землі, а є скарби, які на поверхні – це людське життя. Рівно рік тому бандитський клан Януковича забрав життя патріотів України, тих людей, які були готові віддати останнє і покласти його на вівтар сильної європейської демократичної України.

Така велика кількість сучасної львівської молоді свідчить про свідомість, про розумність українців, про те, що ця молодь є прогресом. Сьогодні ми повинні закладати ці патріотичні надбання – фундамент розвитку Української незалежної держави.

Пройшла Революція.

Всі сподівалися, що подме вітер у вітрила і Українська держава почне рухатися швидкоплинно. Але не так сталося.

Чомусь молодь йде вперед – і це локомотив прогресу держави, а старі прогнилі політики не дають можливості нам розвиватися. Це як останній потяг, який тягне нас назад.

Тому сьогодні на вулицю вийшли академічні спільноти, сивочолі мудрі професори та викладачі, рушійна потужна студентська молодь. Тільки так ми можемо бути сильними та змінювати нашу державу. 

Багато з тих патріотів, які загинули, були нашого віку. Як можна забирати та вбивати цвіт нації, який би творив, який би здобував для Української держави?

Виявилося, що можна. Ніхто за це не покараний. І це наша перша молодіжна студентська вимога, тому що повинні бути покарані ті, хто вбивав українців.

Цього не зробилося. Але, тим не менше, ми сподіваємося і розуміємо, що тільки в єдності, в силі та в патріотично-виховних заходах ми можемо розвивати сильну демократичну європейську Україну. 

Наш студент Ігор Костенко був відомим тим, що займався спортивними подіями і їх описував. Він був магістрантом географічного факультету, людиною, яка хотіла жити і дбати про майбутнє. Але забрали життя. Кати українського народу забрали життя за те, що просто хотів нової держави.

Так не може бути. Тому сьогодні наша спільна позиція разом з викладачами – це чіткі вимоги до української влади, що ми є рушієм, ми рухаємо державу вперед, а стара прогнила політична система повинна або змінюватися, або відходити назад. Слава Україні!».

Нагадаємо, завтра, 20 лютого, о 19.00 год. на площі перед пам’ятником Т. Шевченку (пр. Свободи) відбудеться акція «Свіча пам’яті». Учасники дійства з допомогою лампадок зі свічками викладуть форму Тризуба.

Унеділю о 15.00 год. на Личаківському кладовищі на полі почесних поховань №67 відбудеться екуменічна панахида та покладання квітів. Вперше на місці поховань буде піднято державний прапор України.

Раніше з ініціативи об’єднання «Самопоміч» підняття та встановлення державного прапора відбулося на Янівському кладовищі біля Монументу Українському Січовому Стрілецтву та Личаківському кладовищі біля пам'ятника невідомому воїну УПА (Марсове поле). Організовують заходи Львівська міська рада, Студентська рада Львова, спільно з громадськими організаціями та об`єднаннями, учнівською і студентською молоддю міста». 


Відео: «5 канал»

dailylviv.com

До теми

14:13 20 вересня 2021 р.

США і ще 13 країн: на Львівщині почалися військові навчання Rapid Trident-2021

На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного під загальним керівництвом командувача Сухопутних військ України генерал-полковника Олександра Сирського розпочалися багатонаціональні українсько-американські військові навчання Rapid Trident – 2021.

Рубрика: Політика

11:31 19 вересня 2021 р.

У Львові і ще трьох містах відкрилися дільниці для виборів депутатів Держдуми РФ

19 вересня в 8 годині ранку в Посольстві Росії в Києві і Генеральних консульствах у Львові, Одесі та Харкові були відкриті виборчі дільниці для виборів депутатів Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації.

Рубрика: Політика

19:16 18 вересня 2021 р.

Завтра у Львові голосуватимуть за депутатів Держдуми РФ: Львів приписали до Нижнього Тагілу

19 вересня 2021 року у Львові буде відкрита виборча дільниця № 8299 для голосування на виборах депутатів Державної думи Федеральних зборів Російської Федерації восьмого скликання.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу