У Львові відкрили представництво консультантів ЄС (оновлено)

18:54 9 липня 2016 р.


Фото: euam-ukraine.eu

Голова представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський заявив: «Наші головні партнери у Львові – це поліція та прокуратора».

«У Львові у п'ятницю запрацювало представництво Консультативної місії ЄС з реформування сектору цивільної безпеки (EUAM), яка офіційно розпочала свою роботу в Україні в грудні 2014 року», – йдеться у повідомленні на сайті «EUAM».

Зокрема, повідомляється, що сьогодні голова Консультативної місії Кястутіс Ланчінскас представив команду львівського регіонального представництва «EUAM» журналістам та партнерам місії. Офіційний захід відкрив Голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський, який заявив: «Ділитися кращими європейськими практиками є основою діяльності місії у регіоні. Наше завдання: консультувати, тренувати та надавати обладнання. Наші головні партнери у Львові – це поліція та прокуратора». 

Голова представництва ЄС в Україні розповів також, що минулого тижня місія провела семінар для прокурорів щодо підвищення ефективності співпраці між поліцією та прокуратурою з розслідування кримінальних справ та відмивання коштів. Ян Томбінський додав: «Також ми надаємо підтримку правоохоронним органам задля вдосконалення їхніх стратегічних комунікацій. Ми сподіваємося на поглиблення співпраці з нашими партнерами у Львівській області. Я переконаний, що разом ми зможемо добитися значних успіхів у впровадженні реформ».

Також Кястутіс Ланчінскас окреслив план діяльності своїх колег у Львові. Зокрема – розповів про масштабну програму тренінгів із взаємодії поліції з громадою («community policing»), метою якої є зміцнення співпраці правоохоронців з місцевими мешканцями.  Консультативна місія ЄС надає консультації, тренінги та обладнання з метою підтримки реформування правоохоронних та судових органів України таких як Міністерство внутрішніх справ, Національна поліція,  Генеральна прокуратура, Служба безпеки України, Національне антикорупційне бюро. Про це повідомили сьогодні, 8 липня, на сайті «EUAM».

Натомість у прес-службі Львівського обласного управління Національної поліції розповіли:

«8 липня, під час брифінгу Голова Консультативної місії ЄС в Україні Кястус Ланчінскас представив команду львівського регіонального представництва місії партнерам та журналістам. Серед запрошених були присутні Голова представництва ЄС в Україні ЯнТомбінський, т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області полковник поліції Дмитро Загарія, голова Львівської обласної держадміністрації Олег Синютка, перший заступник голови Львівської обласної ради Парасковія Дворянин, мер Львова Андрій Садовий та інші.

Пан Томбінський у вступному слові зазначив: «Спільні напрацювання місії ЄС та поліції Львівщини вже розповсюджується по Україні, зокрема це стосується Самбірського експерименту. Схема, за якою працюють групи реагування поліції у Львівській області була запроваджена на базі Самбірського відділу поліції, далі вона запрацювала у Київській області та у Харкові і невдовзі цей досвід роботи відділів поліції буде запроваджений у інших областях України – це наш спільний вагомий здобуток».

Пан Ланчінскас підкреслив: «Основною діяльністю місії в Україні є поширення кращих європейських практик для реформування сектору цивільної безпеки. Львів є одним з двох таких центрів місії в Україні, ще один – у Харкові. Це є саме ті центри, звідки реформування сектору безпеки, у який входить у першу чергу поліція, а також інші правоохоронні структури, буде розповсюджуватись в межах всієї держави».

Дмитро Загарія, своєю чергою, підкреслив: «Завдяки співпраці з місією вдалось напрацювати цікавий досвід, який високо оцінили громадяни. Працівники місії проводили тренінги для поліцейських Львівщини, ми спільно розробляли нові підходи до організації роботи відділів поліції і це дало свої результати – довіра людей до поліції зросла, час реагування на повідомлення мешканців зменшився і цей досвід був врахований у реформуванні української поліції. Тому ми дуже вдячні працівникам місії за плідну співпрацю, допомогу, а також розраховуємо поглиблювати наше співробітництво».

dailylviv.com

До теми

16:05 29 червня 2022 р.

Країни НАТО визнали росію головною загрозою для Альянсу: військо зросте до 300 тис

Країни НАТО визначили Росію як найбільш значущу та пряму загрозу для безпеки Альянсу. Це вказано у новій стратегічній концепції, яку сьогодні ухвалили в Мадриді.

Рубрика: Політика

13:56 29 червня 2022 р.

Постійне командування США у Польщі зможе реагувати на всьому східному фланзі,- Байден

Президент США заявив у Мадриді, що в Польщі буде дислоковано постійне командування США. Це буде зроблено в рамках посилення військової присутності США в Європі.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу