У Львові відбулася акція на підтримку сирійців

23:45 15 грудня 2016 р.


Фото: day.kyiv.ua

У центральній частині міста, неподалік міської ради, коли вже смеркалося, перехожим продемонстрували на стіні будинку відео знищеного міста Алеппо та його мешканців, які благали про порятунок.

Сьогодні біля посольства Російської Федерації у Києві відбулася акція протесту проти злочинів Росії у Сирії. Морально піддержати мирних мешканців Алеппо вирішили й львів'яни.

Їх акція на підтримку сирійців відбулася у центральній частині міста, неподалік міської ради, коли вже смеркалося, аби перехожі чітко побачили на стіні будинку відео знищеного міста Алеппо та його мешканців, які благали про порятунок.

Активісти, а їх прийшло близько тридцяти осіб, тримали плакати «Кавказ, Придністров'я, Україна, Сирія… Хто наступний?», «Stop russian terror», «Save Aleppo», «Save the rest of Syrian children», «Stop AgRussian»…

Організатори акцію анонсували її напередодні в соцмережах таким чином: «Ми не маємо права бути байдужими до сирійської трагедії, яка підтримуються тим самим російським агресором, через якого загинули тисячі вояків АТО та цивільних українців; у тюрми потрапили десятки політичних в'язнів; мільйони людей були змушені покинути усе та отримати статус переселенця. Байдужість породжує байдужість, сила – лише у єдності та підтримці. Російський терор не знає кордонів, мов, релігій, політичних вподобань, бо терор – це терор. І ми повинні будь-яким чином, в тому числі інформаційно, боротися з ним».

Активісти також наголошували, що головна мета заходу – показати свою активну громадянську позицію та привернути увагу до нечуваної жорстокості, яка йде світом. Один із організаторів акції на підтримку сирійців, заступник директора ГО «Крим SOS» Юрій Шивала, зазначив: «Ми майже три роки тому зіткнулися з агресією Росії тут, в Україні, на Донбасі, в анексованому Криму… Маємо велике число політичних в’язнів на непідконтрольній Україні території у Луганській та Донецькій областях. Ми не хочемо, аби світ був байдужим до наших проблем. Водночас, маємо показати, що українці не є байдужими до проблем світу – ми не годні мовчки дивитися на те, що зараз відбувається у Сирії, коли винищують мирне населення».

А переселенець із Криму та громадський діяч Енвер Бекіров пояснив: «Я не вдома через агресію в Криму Російської Федерації. Сьогодні ми вийшли на акцію, щоби передати меседж сирійському народу: ми бачимо, ми чуємо, ми відчуваємо. Тобто хочемо показати, що вони – не самотні у своєму горі».

Організатори акції свідомі того, що не можуть своїм невеликим протестним заходом зупинити терор. Один із її учасників Максим Гонтарь зазначив на сторінці в інтернет-мережі «Facebook»: «Мене питають – а що це дасть? Це дасть багато: 1) інфопривід для масмедіа і соцмереж - про це говоритимуть, і поки про це говоритимуть – пам'ятатимуть і підтримуватимуть в тому числі матеріально 2) можливість зацікавленим зібратися IRL, перезнайомитися і зорганізуватися для подальших скоординованих дій 3) просто зробити щось більше ніж лайк-поширення-грошовий переказ. Відчуття що ви хоч щось зробили - невже не розумієте, за ці три роки, про що я? :( Львів, не мовчи!!! #SaveAleppo».

Про це повідомили сьогодні, 15 грудня, в київському часописі «День».

dailylviv.com

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

19:21 16 січня 2021 р.

УСБУ у Львівській області очолив Іван Осипчук з Кропивницького

Президент України Володимир Зеленський призначив начальником Управління Служби безпеки України у Львівській області Івана Осипчука, нагородженого у 2020 році орденом Данила Галицького.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу