У Львові ще нормальна ситуація. Зате в області – буде багато порушень, – «ОПОРА»

12:34 25 жовтня 2015 р.


Фото: Львівський прес-клуб

У селі Либохори Турківського району голова комісії почала вказувати виборцям, щоби в одну скриньку вони вкидаали бюлетені за сільського голову, а в другу – за кандидатів в райраду та облраду.

Про це сьогодні, 25 жовтня, під час відеомарафону «Вибори 2015: як Львівщина обирає нову місцеву владу», який відбувається зараз у Львівському прес-клубі,  повідомила інформаційний директор ГМ «ОПОРА» у Львівській області Ірина Швець.

- Вона наліпила на скриньки оголошення, куди який бюлетень кидати і навіть поставила людину, щоби та стежила, аби вкидали правильно, - каже вона.

За словами спостерігача, у такий спосіб ця голова комісії вирішила спросити собі роботу з підрахунку. Але це є порушенням волевиявлення виборців.

- Також з цією ж головою виборчоє комісії маємо проблему, тому що вона дозволяла голосування без паспортів. Вона переконувала, що вона знає всіх цих виборців особисто, тому можна їм дозволити голосувати без паспортів, - каже Ірина Швець.

Понад  те, інших критичних зауважень, які би могли повпливати на перебіг виборчого процесу, у Львівській області немає.

- Медової Печери, 53, затягнулося ранкове засідання, Ця дільниця продовжує бути проблематичною. Там досі не розподілили бюлетені. Члени комісії взяли собі по 10 штук, а решта лежать у приміщенні під охороною міліції, - каже вона.

Також експерт з виборів зауважила, що цього разу на дільницях немає інформаційних плакатів, де виборці би могли ознайомитися з біографіями кандидатів.

- Цього разу виборче законодавство забороняє вивішувати  біографії чи програми кандидатів. Це збиває виборців з пантелику. Тому дехто телефонує своїм рідним, дехто просить допомоги у сусідів. Це все затягує процес вибору. В кабінці для голосування виборці проводять трохи більше часу, - каже Ірина Швець.

Водночас, у Миколаєва один з кандидатів на посаду міського голови розмістив свій плакат з агітацією на одній з дільниць. Також ГМ «ОПОРА» фіксує факти агітації в день голосування.

- У Львові ще нормальна ситуація. Зате у області – буде багато порушень, - каже інформаційний директор ГМ «ОПОРА» у Львівській області.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

22:52 18 квітня 2021 р.

Святослав Літинський став одним із керівників Української Галицької партії

Сьогодні, 18 квітня, на 11 позачерговому з’їзді Української Галицької партії, окрім голови - Ростислава Коваля, обрали його заступників - Анну Войтович і Святослава Літинського.

Рубрика: Політика

22:34 18 квітня 2021 р.

Українська Галицька партія отримала нового голову

Сьогодні, 18 квітня, відбувся 11 позачерговий з’їзд Української Галицької партії, на якому повністю оновили керівний склад політичної сили та обрали нового голову Політради і заступників, членів Політради та Головної контрольної комісії.

Рубрика: Політика

16:34 17 квітня 2021 р.

Російський опозиціонер Навальний може померти будь-якої миті: Путін не реагує

Про це забили тривогу сьогодні лікарі. За результатами біохімічного аналізу рівень калію у крові Навального - 7,1 ммоль/л, зростання креатиніну більше, ніж на 50%, сечова кислота - 800 ммоль/л.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу