У Львові ще нормальна ситуація. Зате в області – буде багато порушень, – «ОПОРА»

12:34 25 жовтня 2015 р.

Фото до новини


Фото: Львівський прес-клуб

У селі Либохори Турківського району голова комісії почала вказувати виборцям, щоби в одну скриньку вони вкидаали бюлетені за сільського голову, а в другу – за кандидатів в райраду та облраду.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це сьогодні, 25 жовтня, під час відеомарафону «Вибори 2015: як Львівщина обирає нову місцеву владу», який відбувається зараз у Львівському прес-клубі,  повідомила інформаційний директор ГМ «ОПОРА» у Львівській області Ірина Швець.

- Вона наліпила на скриньки оголошення, куди який бюлетень кидати і навіть поставила людину, щоби та стежила, аби вкидали правильно, - каже вона.

За словами спостерігача, у такий спосіб ця голова комісії вирішила спросити собі роботу з підрахунку. Але це є порушенням волевиявлення виборців.

- Також з цією ж головою виборчоє комісії маємо проблему, тому що вона дозволяла голосування без паспортів. Вона переконувала, що вона знає всіх цих виборців особисто, тому можна їм дозволити голосувати без паспортів, - каже Ірина Швець.

Понад  те, інших критичних зауважень, які би могли повпливати на перебіг виборчого процесу, у Львівській області немає.

- Медової Печери, 53, затягнулося ранкове засідання, Ця дільниця продовжує бути проблематичною. Там досі не розподілили бюлетені. Члени комісії взяли собі по 10 штук, а решта лежать у приміщенні під охороною міліції, - каже вона.

Також експерт з виборів зауважила, що цього разу на дільницях немає інформаційних плакатів, де виборці би могли ознайомитися з біографіями кандидатів.

- Цього разу виборче законодавство забороняє вивішувати  біографії чи програми кандидатів. Це збиває виборців з пантелику. Тому дехто телефонує своїм рідним, дехто просить допомоги у сусідів. Це все затягує процес вибору. В кабінці для голосування виборці проводять трохи більше часу, - каже Ірина Швець.

Водночас, у Миколаєва один з кандидатів на посаду міського голови розмістив свій плакат з агітацією на одній з дільниць. Також ГМ «ОПОРА» фіксує факти агітації в день голосування.

- У Львові ще нормальна ситуація. Зате у області – буде багато порушень, - каже інформаційний директор ГМ «ОПОРА» у Львівській області.

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини