У Львові розповіли, як змінити країну за 100 днів

17:43 25 липня 2018 р.

Фото до новини


Фото: Львівський прес-клуб

Україна потребує влади законів, а не влади вождів, олігархів чи натовпу. Тому, якщо приймати закони, яких вимагає Конституція, то країну можна змінити за сто днів, не змінюючи при цьому Конституції.

Про це сьогодні, 25 липня, під час презентації стратегії «Місія: Український Президент-2019» та концепції «Як створити парламентсько-президентську республіку за 100 днів?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив лідер політичної партії «Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна» Микола Томенко.

- За нашою Конституцією, у нас є парламентсько-президентська республіка. Але вона не діє, тому що багато законів, які передбачені Конституцією, не прийняті. А інститути влади або не сформовані, або сформовані нефункціонально, - заявив він. 

Микола Томенко нагадав, що в Україні немає закону, який би регулював діяльність Адміністрації  Президента. 

- Конституція каже, що Адміністрація Президента  – консультативно-дорадчий орган. А в нас зараз заступник голови Адміністрації Президента у парламенті представляє зміни до Конституції. Яким боком він там опинився? Ми його обирали чи що? Як так може бути, що клерк з Адміністрації представляє зміни до Конституції? – риторично запитує лідер політичної партії «Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна». І наполягає, що потрібно прийняти закон про Адміністрацію Президента. 

Також варто упорядкувати роботу консультативно-дорадчих органів.

- Як вони діють? Хто їм платить? Які вони рішення приймають?  Колись створили Раду національної єдності. Вона зібралася на одне організаційне засідання і зникла. І таких рад я нарахував з десяток. Це якісь виконавці, вони щось ніби радять, отримують гроші. А що радять, де результати їхніх порад? - говорить Микола Томенко. 

Що стосується імпічменту Президента, то, за словами Миколи Томенка, наше законодавство його вже передбачило. 

- У нас закон про імпічмент – Конституція України, яка передбачає усунення Президента з його посади, якщо він вчинив державну зраду чи інший злочин. І там сказано, що серед інших інструментів імпічменту повинен бути й закон про спеціальні слідчі комісії. Цей закон зареєстрований у 2014 році. Але, навіть, не пройшов слухання в парламентському комітеті. Бо нікому це не треба, - вважає Микола Томенко. 

Політик також зазначив, що 80 відсотків рішень Конституційного Суду в Україні не виконано.

- А для чого тоді нам потрібен Конституційний Суд, якщо його рішення не виконують? Наприклад, після референдуму 2000 року в нас би вже мало бути всього 300 народних депутатів та скасовано депутатську недоторканість. Є рішення Конституційного Суду від 2008 року про те, що результати референдуму не потребують додаткової імплементації рішеннями Верховної Ради та рішеннями Президента, - нагадує він. 

На думку Миколи Томенка, всі ці речі можна зробити лише за сто днів. Для цього не треба витрачати велику кількість бюджетних коштів. 

- Якщо Президент зацікавлений у змінах, то це робиться за 70 днів. Якщо дуже інертний – за 170. Але в середньому – за сто днів, - переконаний політик. 

Водночас він не може сказати, чи вдасться втілити цю концепцію в життя. 

- На цих виборах у нас буде найбільше кандидатів у Президенти, клоунів та шоу. Це буде змагання клоунів, фотошопів та телевізійної реклами. Україну знову продають. Ми стаємо заручниками цієї торгівлі. У підсумку, ми ще п’ять років не будемо знати, що робити з тим Президентом. Я знаю на 90 відсотків, що Порошенко не стане Президентом. Але я не знаю, хто ним стане, - говорить Микола Томенко. 

Довідка

Стратегія та концепція розроблені командою «Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна» за участі експертів, науковців та громадських діячів. Докладніше ознайомитися з концепцією можна за посиланням . 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини