У Львові розповіли про політичні гендерні квоти | Новини Львова

У Львові розповіли про політичні гендерні квоти

19:07 27 травня 2019 р.

  • 0

Виборців не цікавить, хто обстоює їхні інтереси – депутат чи депутатка. Виборці хочуть, аби політик був чесним, грамотним і мав державотворчі погляди. Проте поки в українському парламенті та в місцевих радах не буде 30 відсотків жінок, доти медицина, соціальна політика та освіта не отримають достатнього фінансування.

Про це сьогодні, 27 травня, під час засідання у Львівському прес-клубі на тему: «Які політичні сили, ситуативні союзи і кандидати-мажоритарники змагатимуться за голоси виборців на Львівщині? Старт інтерактивних відеодебатів у Львівському прес-клубі», заявила голова ГО «Центр «Жіночі перспективи» Любов Максимович. 

- Питання гендерних квот є абсолютно нагальним в Україні. Йдеться навіть не про відсоток жінок та чоловіків у політиці. Тому що, на мою думку, жінок та чоловіків там має бути 50 на 50. На сьогодні за всю історію України у парламенті є найбільший відсоток жінок – 11,5%. І ці жінки подали законотворчих проектів не менше, ніж чоловіки. В середньому в світі представництво жінок у владі складає 23%, - каже вона. 

Голова ГО «Ідея нації» Остап Стахів підтримує ідею гендерної квоти.

- Якщо жінок в нашому парламенті буде від 30 до 50 відсотків, то наша країна буде більш гармонійною і в парламенті буде більше конструктиву, - вважає він.

Представник політичної партії «Укроп» у Львівській області Михайло Катрук зізнався, що досить насторожено ставиться до будь-якого нав’язування чогось.

- Потрібно не нав’язувати жорстку цифру, що жінок має бути 30, 40 чи 50 відсотків, а почати зі залучення жінок до освітніх програм, тренінгів, конкурсів та іншого. І це стосується не тільки жінок. У суспільстві є запит на нові обличчя. Але вони нізвідки не візьмуться. Це мають бути не просто нові люди, а з певним світоглядом, освітою, життєвим баченням. Це не має бути людина з вулиці, яка нічого не знає і не вміє, але йде в політику, - вважає представник партії. 

Натомість член політради політичної партії «Воля» у Львові Андрій Романчак похвалився, що в окремих місцевих радах у фракціях їхньої партії переважають жінки. 

- У Верховинському районі Івано-Франківської області – тільки жінки. З 500 депутатів у місцевих радах – 39 відсотків – жінки. І вони дуже добре працюють. У них інше бачення проблеми. Коли я кермую своїм авто, то звертаю увагу на ями на дорозі, на знаки та інше. Але зовсім не задумуюся, чи зручно жінці перейти дорогу з візочком, чи є в неї можливість зайти в громадський транспорт з тим же візочком чи інші проблеми, - зізнався він. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

20:19 31 липня 2020 р.

В Україні буде 35 сучасних прикордонних інспекційних постів. Один з них - на Львівщині

За ініціативи Мінекономіки та підтримки Уряду найближчим часом буде відновлено фінансування будівництва сучасних прикордонних інспекційних постів у рамках Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство».

Рубрика: Політика

Останні новини

У Львові моніторингові групи обстежили 215 об'єктів

Як вибрати кондиціонер для офісу?

Прикордонники не впускатимуть в Україну іноземців без полісу страхування

Коронавірус шириться Львівщиною: ще 146 інфікованих

Посольство України в Польщі пояснило, хто не має проходити 14-денну самоізоляцію при в'їзді в Україну

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Загрози для свободи слова від законопроєкту “Про медіа” 2693-д

Рубрика: Політика

Забудова у Львові під корупційним дахом

Рубрика: Економіка

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Антиукраїнець - книга Олександра Савченка

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу