У Львові повідомили про міжпартійні домовленості на виборах | Новини Львова

У Львові повідомили про міжпартійні домовленості на виборах

19:37 27 травня 2019 р.

  • 0

Незважаючи на те, що під час виборів Президента кандидатуру Володимира Зеленського підтримало багато львів’ян, малоймовірно, що партія «Слуга народу» на Львівщині назбирає багато голосів. Тому що про саму партію тут ніхто нічого не знає.

Про це сьогодні, 27 травня, під час засідання у Львівському прес-клубі на тему: «Які політичні сили, ситуативні союзи і кандидати-мажоритарники змагатимуться за голоси виборців на Львівщині? Старт інтерактивних відеодебатів у Львівському прес-клубі», заявила професорка, політологиня Антоніна Колодій.

- Що стосується партії, яку очолює колишній Президент України Петро Порошенко, його партія зуміє втримати ті відсотки голосів виборців, які отримав лідер під час президентських перегонів. Хоча партія зараз перейменувалася на «Європейську солідарність», все одно вона буде сприйматися як партія Порошенка. І за неї проголосують ті виборці, які підтримали Порошенка у першому турі. А виборці, які віддали свій голос тільки в другому турі, шукатимуть нові партії та нових людей, - вважає вона.

Щодо нових партій, то, на думку професорки, про партію Святослава Вакарчука «Голос» виборці знають дуже мало. Але переконані, що це буде проукраїнська політична сила. 

- Те, що дехто називає нерішучістю, я оцінюю як зваженого майбутнього політичного діяча, який вирішив, що стрибати зі сцени в президентське крісло, - несерйозно. Ця політична сила назбирає голоси тих, хто голосував за кандидатів в президенти, що не пройшли,  - передбачає Антоніна Колодій.

Також вона не оминула увагою й нову політичну силу – «Демократичну сокиру». 

- Це – партія айтівців, молодих людей, які посіли виразну ідеологічну позицію. Це – неоліберали, праволіберали, крайні ліберали, які вважають, що держава має бути маленькою, зовсім малесенькою і ні в що не втручатися. Вони йдуть за ідеями головного реформатора Грузії Кахи Бендукідзе, який казав що треба позбутися карго-культу, коли люди сидять і чекають манни з неба, - говорить політологиня.

На думку заступника голови ЛКО "Українська Республіканська партіїя" Романа Семчишина, створювати нові партії під кожні вибори – це створювати умови для мімікрування  злодіям, брехунам та політичним банкрутам і ховатися під новий політичний проект. 

- Потрібні нові ідеї та нові обличчя, а не нові партії, - переконаний він. 

Член політради Української Галицької партії Богдан Панкевич зізнався, що на Львівщині йдуть переговори з партіями «Сила людей», «Демократична сокира» та «Голос» про спільні дії на виборах.

- Це означає узгодження мажоритарних округів кандидатів, щоби один з одним не боротися, це є участь у виборчих комісіях, це є спільні спостерігачі.  Зараз завершуємо переговори у більш глибокому форматі. Тому що самостійно УГП на вибори не піде, - сказав Богдан Панкевич.

Голова фракції партії «Народний контроль» у Львівській міській раді Валерій Веремчук повідомив, що їхня партія також не має можливості самостійно йти на вибори. Тож продовжить співпрацю з партією «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка. 

- Зараз йде процес узгодження спільних кандидатів, - каже він.

Заступник голови ЛОО ВО «Свобода» Йосиф Ситник висловив думку, що в цих виборах виграє партія, яка вкладе найбільше коштів у платну політичну рекламу.

- Будемо відвертими: сьогодні вже ніхто не змагається програмами в реальному житті, справжніми ідеями, не спілкується з виборцем. Все вкладається в рекламу. Виборці приходять після роботи втомленими, подивляться рекламу по телебаченню і так зроблять свій вибір, - стверджує він. 

З ним погоджується і селищний голова Брюховичів Володимир Доманський, який повідомив, що за останніми соціологічними опитуваннями до Верховної Ради проходять три-чотири політичні сили, яких підтримують олігархи зі своїми потужними медіа-ресурсами.  

- Крім того, всі ці партії є вождійського типу. Заберіть у партії «Слуга народу» Зеленського – не буде партії. Заберіть Порошенка з «Європейської солідарності» - не буде рейтингу. Тимошенко заберіть в «Батьківщини» - і не буде «Батьківщини». В Україні ще не сформована політична нація, - каже він.

Натомість член ради Львівської обласної організації політичної партії «Наш край» Віталій Новосад  переконаний, що наша політика надзвичайно капіталізована. 

- Все вирішують гроші. Як тільки вдасться провести декапіталізацію, тоді можна буде говорити про нові обличчя, -  вважає він. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Загрози для свободи слова від законопроєкту “Про медіа” 2693-д

Рубрика: Політика

Забудова у Львові під корупційним дахом

Рубрика: Економіка

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Антиукраїнець - книга Олександра Савченка

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу