У Львові розпочався форум колишніх політв’язнів

16:30 10 листопада 2016 р.

В Українському католицькому університеті у Львові, розпочалися в четвер дводенний ювілейний форум з нагоди 40-ліття Української Гельсінської групи та другий Кримський форум.

Про це повідомили сьогодні, 10 листопада, в прес-службі Львівської обласної державної адміністрації, де також поінформували, що участь у дисидентському форумі беруть близько 100 колишніх політв’язнів зі 16 країн світу. Зокрема – з України, Білорусі, Вірменії, Грузії, Естонії, Ізраїлю, Канади, Латвії, Литви, Німеччини, Польщі, Росії, США, Франції, Чехії, Швеції, а також представники обласної влади та історики.

Серед почесних гостей заходу – колишній політв’язень, член-засновник Української гельсінської спілки (УГК), віце-ректор Українського католицького університету( УКК) Мирослав Маринович, президент УКУ – єпископ Борис Ґудзяк, колишній політв’язень, член УГГ Юрій Шухевич, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, та інші. У перший день Форуму його учасники обговорюватимуть такі теми як «Українська Гельсінська група: погляд з перспективи історії та духовного досвіду», зокрема, проаналізують феномен групи з національної перспективи, «Здобутки і втрати Гельсінського руху з перспективи правозахисників», «Здобутки і втрати Гельсінського руху з перспективи світу», під час яких феномен Гельсінського руху загалом аналізуватимуть здебільшого ті борці Руху опору, які представляють інші народи.

У другий день заходу йтиметься про «Проблеми деокупації, свободи і прав людини для Криму на тлі сучасних тенденцій у світі» за участі колишніх  політв'язнів та відомих дисидентів, а також про «Сучасну ситуацію в Криму: політичні та гуманітарні аспекти» і «Україна та світ крізь призму Криму».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини