У Львові радилися українські й польські урядовці

17:55 28 жовтня 2016 р.

У п’ятницю, 28 жовтня у Львові відбулося 13-те засідання українсько-польської міжурядової координаційної ради з питань міжрегіонального співробітництва.

На засіданні співголовували перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, голова української частини Ради В’ячеслав Негода та перший заступник міністра внутрішніх справ та адміністрації Польщі, голова польської частини Ради Якуб Скиба.

Українська сторона поінформувала про прогрес у впровадженні нової системи управління регіональним розвитком, в тому числі проведенні децентралізації та територіальної консолідації. Зокрема, українські урядовці повідомили своїм польським колегам про прийняття Кабінетом міністрів України в серпні 2016 року державної програми розвитку транскордонного співробітництва на 2016-2020 роки, яка передбачає реалізацію конкретних заходів та проектів, в тому числі пов’язаних із розбудовою прикордонної інфраструктури з Польщею.

Своєю чергою, польська сторона висловила свою підтримку лібералізації візового режиму, яка в найближчому майбутньому приведе до звільнення громадян України від обов’язку оформлення віз до ЄС. Як запевнили на урядовому порталі, це стане історичним внеском в розвиток добросусідських відносин між Україною та Польщею.

Польська сторона також підтвердила готовність Польщі і в подальшому підтримувати Україну на шляху реформ та високу оцінку дій уряду України в контексті реформаторського курсу. Якуб Скиба відзначив: «Ми глибоко переконані, що Україна на шляху зрілої демократії, ми підтримуємо Україну. Ми впевнені, що Україні вдасться пройти шлях до членства в ЄС»..

Міжурядова координаційна рада з питань міжрегіонального співробітництва підтвердила зацікавленість у просторовому розвитку територій вздовж державного кордону України та Польщі. Сторони домовилися підготувати концепцію просторового розвитку територій вздовж державного кордону й підтвердили намір укласти нову угоду між Кабінетом міністрів України та урядом Польщі про співробітництво під час здійснення контролю осіб, товарів і транспортних засобів, які перетинають українсько-польський державний кордон, адаптовану до положень Кодексу Шенгенських кордонів та рекомендацій Європейської Комісії.

Міжурядова координаційна рада з питань міжрегіонального співробітництва також підкреслила пріоритетність питання розмежування легкового і вантажного руху в автомобільному пункті пропуску «Краківець-Корчова» як необхідної умови ефективного функціонування українсько-польської ділянки державного кордону. Українська сторона наголосила при цьому на необхідності запровадження спільного прикордонно-митного контролю також як на польській, так і на українській стороні пунктів пропуску. Відтак, учасники засідання домовилися, що польська сторона розгляне пропозиції української сторони та поінформує її про свою позицію.

Сторони також обговорили спільні заходи, які мають на меті забезпечення ритмічної роботи пунктів пропуску та прискорення перетину кордону транспортних засобів. Польська сторона відзначила при цьому пріоритетність забезпечення безпеки руху на кордоні.

Сторони також домовилися перевірити можливість зміни лімітів для оформлення транспортних засобів, визначених системою попереднього повідомлення про виконання надзвичайних ситуацій. За результатами обговорення стану підготовки та реалізації інвестиційних проектів у рамках договору між Кабінетом міністрів України та урядом Польщі про надання кредиту сторони домовилися створити українсько-польську експертну групу для оперативного розв’язання актуальних питань.

Міжурядова координаційна рада з питань міжрегіонального співробітництва підкреслила потребу спільного узгодження планів покращення доступності залізничних пунктів пропуску та оптимізації пасажирських залізничних сполучень між Україною та Польщею. учасники засідання домовилися розпочати переговорний процес щодо досягнення домовленості про співпрацю у сфері управління залізничною інфраструктурою з метою відновлення, оптимізації та підвищення ефективності використання залізничної інфраструктури для забезпечення сучасного пасажирського залізничного зв’язку між Україною та Польщею.

За результатами засідання було підписано протокол та домовлено про активізацію роботи спільних комісій, які діють в рамках Ради, та  про проведення чергового засідання в Польщі. Про це повідомили сьогодні, 28 жовтня, на урядовому порталі.

dailylviv.com

До теми

16:45 3 грудня 2020 р.

Садовий написав заяву до Львівської МТВК з вимогою скликати першу сесію ЛМР. Помилки з комами і відмінками - від хвилювання

Новообраний міський голова Львова Андрій Садовий написав заяву голові Львівської міської територіальної виборчої комісії Ігору Сліпецькому, в якій вимагає, аби ТВК призначила дату проведення першого пленарного засідання першої сесії міськради. У найкоротший термін.

Рубрика: Політика

14:54 3 грудня 2020 р.

УГП покарала керівників обласного осередку за підписання у Львівській облраді меморандуму Європейської солідарності

В Українській Галицькій партії постановили призупинити членство голови депутатської фракції УГП у Львівській обласній раді Тараса Чолія та заступника голови фракції Івана Щурка до з'ясування всіх обставин підписання меморандуму в ЛОР 1 грудня 2020 року.

Рубрика: Політика

14:46 3 грудня 2020 р.

-13°C за вікном: розпочала роботу найбільша громада Самбірського району

Незважаючи на -13°C за вікном, сьогодні, 3 грудня, у приміщенні Народного дому селища Бориня розпочала роботу перша сесія новоствореної Боринської селищної об'єднаної громади Самбірського району.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу