У Львові презентували законопроєкт, який має спинити зубожіння людей і обмежити вплив олігархів на вибори

13:57 20 липня 2020 р.

Фото до новини

У Львові презентували законопроєкт, який має на меті спинити зубожіння людей і обмежити вплив олігархів на вибори до органів влади.


Відео: Львівський пресклуб

Депутатка Львівської міської ради Анна Мармуляк створила певний прецедент своїм законопроєктом «Базовий дохід громадянина: закон №1 для України». Адже відомо, що закони творяться у стінах українського парламенту. Проте, на її думку, такий крок – це і допомога депутатам ВР і декларація політичного курсу Львівської міськради.

Про це вона розповіла під час пресконференції у Львівському пресклубі.

«Як депутат ЛМР я щорічно стаю свідком дедалі більшого зубожіння людей,- повідомила Анна Мармуляк. – Вважаю, що на часі ініціювати зміни у законодавстві «знизу». Бо що заважає нам, українцям, допомагати Верховній Раді України».

Депутатка навела кілька цифр, які змушують замислитись над тим, чому в Україні склалася несприятлива економічна ситуація і чому населення бідніє.
Зокрема, за даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, на сьогодні різниця між експортом та імпортом становить загалом 10,7 млрд доларів США.
«Це означає, що ми перетворились на країну експорту і сировинного придатку»,  –   зазначила Анна Мармуляк.

Крім того, за інформацією НБУ, тіньова економіка в Україні становить 846 млрд грн - це 23,8% від офіційного ВВП. А за підрахунками німецьких експертів, Україна недоотримала 5 млрд грн до бюджету лише через корупцію на митниці. Ці та інші речі призвели того, що близько 60%українців живуть за межею бідності (інформація ООН).

«З огляду на це все, треба брати ініціативу у власні руки, –  вважає Анна Мармуляк. –  Нам потрібен закон про базовий дохід громадянина України – йдеться про виплачену державою та суб’єктами господарювання певну суму грошей  кожному громадянину України незалежно від віку та рівня доходів». 

Ініціативу депутатки ЛМР підтримав Олександр Савченко, ректор Міжнародного інституту бізнесу, професор, доктор економічних наук, письменник.

«Ідея базового доходу громадянина виникла у західному суспільстві у зв’язку із швидким темпом розвитку технологічного процесу, при якому багато робітників стануть зайвими на ринку праці, –  пояснив він. - Під час пандемії розвинуті країни виділили по 1 300 доларів, в ЄС – 70-80% від заробітної праці. І люди могли спокійно сидіти на самоізоляції. А в нашій країні отримали нуль! За винятком пенсіонерів, котрим дали по тисячі грн. Але молоді люди, котрі не мають житла і змушені працювати, щоб орендувати житло і утримувати себе, через карантин постраждали найбільше. На жаль, підстав для оптимізму немає: виглядає так, що ми вступаємо в «епоху турбулентності» та повної невизначеності».

У той же час Олександр Савченко зазначив, що виплата навіть по 1 тисячі грн кожному громадянину сьогодні є нереальним кроком для держави, адже загалом йдеться про 500 мільярдів грн. Це - майже половина бюджету, сказав професор. І, звісно, держава собі цього дозволити не може. Потрібні поступові кроки.

«Однак ця ідея залишиться марною, якщо ми не приведемо до влади нову еліту, –  наголосив він. – Сьогодні реальні керівники держави – це олігархи.  Саме вони керують Україною. Олігархат – це Актор№1 на політичній сцені. Актор№ 2 –  це Корупція. На ті 10 мільярдів, які держава недоотримує до бюджету через корупціонерів, власне і можна реалізовувати програму базового доходу. Актор№3 – це Росія, котра веде проти нашої держави війну.  Актор№4  –це Міжнародний валютний фонд зі застарілою доктриною. А Актор№5 – це український народ, який хоче змін і який може зробити їх. Цей «п’ятий елемент» має сформувати нову еліту для процвітання України. Я прийшов до парадоксального висновку… Наша національна ідея мала би звучати так: «Українці, багатійте, бо ви того варті!». Чому нами керують заможні та зухвалі? Невже українці не гідні того, щоб жити добре?  Коли станемо більш заможними, будемо мати владу, тоді і Бог тішитиметься, що ми змогли це зробити».

Крім того, на пресконференції наголосили, що такий закон міг би внести суттєві зміни до виборчого процесу. На думку Анни Мармуляк, він створить реальні шанси громадянам України не тільки вільно обирати, а й бути обраними до органів державної влади.

«Сьогодні ми бачимо, що фінансування виборчого процесу відбувається згори - виключно олігархами, які під час виборів фінансують певну партію чи окремих кандидатів, – сказала вона. – Новий закон, на думку його авторки, такий фінансовий вплив олігархату на виборчий процес суттєво знизить. Зараз у нас на виборах перемагають ті політичні сили, які фінансують олігархи. Завдяки новому закону складуться сприятливіші умови для фінансування тих партій і кандидатів, які не можуть конкурувати з олігархічними партіями, кандидатами і їхніми політичними проєктами».
На думку авторки законопроєкту, це сприятиме посиленню відповідальності народних обранців перед виборцями та розвитку свідомого громадянського суспільства. Виборець зможе обрати свого кандидата або ж сам піти на вибори.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів